Gerekçe Kara Para Aklamak: SBK Holding ve Sezgin Baran Korkmaz’ın Mal Varlıklarına El Konuldu

'Kingston Kardeşler ABD Hazinesi'nin yaklaşık yarım milyar dolarlık hile yaptığı teşviklerle Türkiye'ye en az 134 milyon dolar görüldü, mahkemede iki kardeş haftalarca ifade vererek suçlarını itiraf etti ve hüküm giydi.

2014-2018 yılları arasında Türkiye 'SBK'ya gönderilen parayla başta ilaç, inşaat ve teknoloji olmak üzere birçok farklı yatırım yapıldığı, firmaların satın alındığı ortaya çıktı. Dermen de suçlu bulundu ve hüküm giydi. Gerçek adı Levon Termendzy idi ve sbk'nün Türkiye'deki finansörler olduğu iddia ediliyordu.

Aralarında İstanbul Cumhuriyet Savcısı Sezgin Baran Korkmaz, kara para aklama şirketinin yürüttüğü soruşturma kapsamında 30 Eylül'de 14 kişinin tüm mal varlığının 10 Sulh Ceza Hakimine el konulması için talepte bulunduğunu tespit etti.

Havacılık sektörünün tanıdık ve iflasının açıklanmasına göre Airport News, Türkiye'nin ilk ve tek bölgesel havayolu Borajet, Intuition Baran Korkmaz'ın son sahibi şirketler için tüm haciz çıktı.

ABD Utah Federal Savcılığı, Sezgin Baran'ın Korkmaz mahkemesine (SBK) Türkiye'deki mal varlığının ABD tarafından geri çekilmesini talep etmişti.

SBK ve Türkiye dahil olmak üzere Türkiye'ye gönderilen paranın süreç belgeleri de dahil olmak üzere Kingston Brothers, sbk'y savcılarında Amerikalılarla diğer yakın temaslarla ilgili iletişim bilgilerini paylaştı. Talebin kovuşturma kanıtı

e Yenilginin amaçlandığını belirten hakim, Sezgin Baran Korkmaz'ın tüm mal varlığına ve 13 kişiye el koydu.

Bunlara da Göz Atın

Almanya ve İtalya’nın Kullanmadığı Milyonlarca Doz Korona Aşısını Stokladığı İddia Edildi

Alman Bild dergisi, Saksonya eyaletine gönderilen 105 bin aşının 90 bininin henüz kullanılmadığını yazdı. İtalya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.