Kedileri İşkence Ederek Öldüren Caniye 947 TL Ceza

Halil Ç. Adana'da yıkık bir binada işkence gören kedileri öldürdü. Olayla ilgili görüntüler sosyal medyada yankı uyandırdı. Halil Ç. yakalandı, sorgusunda kedilere iple işkence yaptığını itiraf etti. Halil Ç'ye 'hayvana işkence' suçundan 947 TL idari para cezası verildi. Mahallede yaşayanlar bu kişiye tepki göstererek olanları cep telefonlarıyla kaydetti.

Şüphelinin mahalleyi görünce ölü olduğu varsayılan kediyi saklamaya çalıştığı anlar da görüntülere dahil edildi. Görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasına çok sayıda kişi tepki gösterdi. Kullanıcılar Halil Ç istedi. yakalanmak.

Halil Ç. İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Bürosu ekipleri tarafından yakalandı.

Sorgulaması sırasında kedilere iple işkence yaptığı öğrenilen Halil Ç.'ye 'hayvana işkence' suçundan 947 TL para cezası verildi. Hemen Adana Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü, polis ve Adana Valiliği'ne suç duyurusunda bulunduklarını belirtti. Kediler de bu güvercinlere zaman zaman zarar verir. Bu kişi bunu gerekçe göstererek kedileri öldürür. Polis bu kişiyi hemen tespit ederek yakaladı ve idari para cezası verildi. Ancak bu tür suçlarda para cezası yerine daha etkili yaptırımlar uygulanmalıdır. Hayvanlara yönelik şiddet ve istismar hapis cezasına çarptırılmalıdır. Para cezası ile bu işten kurtulmak engellenmelidir ”dedi.

Bunlara da Göz Atın

Almanya ve İtalya’nın Kullanmadığı Milyonlarca Doz Korona Aşısını Stokladığı İddia Edildi

Alman Bild dergisi, Saksonya eyaletine gönderilen 105 bin aşının 90 bininin henüz kullanılmadığını yazdı. İtalya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.