Mobil Uygulama Şirketi AppLovin, Adjust’ı 1 Milyar Dolara Satın Alacak

Mobil uygulama pazarlama platformu AppLovin, satın aldığı şirketlere Berlin merkezli Adjust'ı ekledi. Uygulamaların performansını ölçen araçlar geliştiren Adjust, 1 milyar dolara AppLovin olacak.

Son yıllarda en hızlı büyüyen pazarlardan biri olan mobil uygulama endüstrisinin ünlü şirketlerinden biri olan AppLovin Corp., uygulamaların performansını ölçmek için araçlar üreten Berlin merkezli startup Adjust satın alıyor. Anlaşmanın gizliliği nedeniyle anonim bir kaynaktan alınan bilgiye göre bu satın alma işleminin yaklaşık 1 milyar dolar değerinde olduğu belirtildi. PitchBook'a göre, en son 2018'de 2 milyar dolarlık bir değere ulaşan AppLovin, bu yıl gizlice halka açılmak için başvuruda bulundu. Bloomberg'de yer alan habere göre, anlaşmanın boyutu hakkında yorum yapmayı reddeden AppLovin temsilcisi dışında, Adjust'ın temsilcisi yorum için teklife cevap vermedi.

AppLovin büyümeye devam ediyor

Palo Alto, California merkezli AppLovin, geçtiğimiz Mayıs ayında 500 milyon dolarlık yatırımla Machine Zone'u satın aldı. Bloomberg tarafından derlenen verilere göre AppLovin, 2014 yılından bu yana 6 şirket daha satın aldı. Bir oyun yayıncısı ve diğer mobil uygulamalar için pazar fırsatı sunan AppLovin, günlük 420 milyon aktif kullanıcıya ve her ay 1,5 milyardan fazla cihaza ulaşmayı başarıyor.

Bunlara da Göz Atın

beIN Sports, “Be Fair” Logosu İçin Fenerbahçe’yi Mahkemeye Veriyor

Yayıncı ile yaşadığı gerilim nedeniyle Adil Olun yazılı tişörtlerle maç öncesi ve sonrasında röportajlarda yer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.