Rusya’da Grip İlaçlarında Koronavirüs Önleyici Özellikler Keşfedildi

Koronavirüs ile mücadelede aşı ve ilaç bulma çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor. Rus ilaç uzmanlarının, grip salgınıyla mücadelede kullanılan bir ilaçta koronavirüsle savaşabilecek bir madde bulduğu açıklandı.

Koronavirüs salgını tüm dünyayı ciddi şekilde etkiledi. Uzmanlar, çok yönlü hastalıklara karşı etkili olabilecek bir aşı bulmak için çalışmaya devam ediyor. Öte yandan elimizdeki ilaçların işe yarayıp yaramadığını test ediyorlar. Rus televizyon kanalı 360'ın yaptığı habere göre, Khimki kentindeki ilaç uzmanları salgınla mücadelede umut verici bir keşif yaptı. Bu uzmanlara göre, grip salgınlarında kullanılan bir madde, yeni tip koronavirüsle başarılı bir şekilde mücadele edebilir.

Koronavirüse karşı burun spreyi

Rusya'da uzmanlar tarafından influenza, akut solunum yolu viral enfeksiyonu ve pankreas sorunlarını tedavi etmek için üretilen ilaçlarda kullanılan aprotinin adı verilen madde koronavirüstür. HimRar Şirketler Grubu Tıbbi İşler Müdürü Yelena Yakubova, “Burun spreyi günde birkaç kez kullanılacak. Aprotininin güvenliği uzun zaman önce araştırılmış ve netleştirilmiştir. "Dedi.

Bunlara da Göz Atın

BioNTech COVID-19 Aşısı, Doğurganlığı Etkilemiyor Ancak Sonraki 2 Ay Hamilelik Tavsiye Edilmiyor

Geçtiğimiz haftalarda İngiltere'den onay alan Pfizer ve BioNTech aşısı, kısırlığa neden olduğu iddialarıyla gündeme geldi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.