Samsung’un iPhone 12 Yüzünden Galaxy S21’in Fiyatını İndireceği Söyleniyor

Güney Koreli bir teknoloji sitesinin raporuna göre Samsung, iPhone 12 modellerinin uygun fiyatı için rekabetçi bir çözüm olabilmek için Galaxy S21'deki fiyat etiketini düşürecek.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung'un yeni amiral gemisi akıllı telefonlarının Galaxy S21 ailesini duyurmasına sadece bir hafta kaldı ve yaklaşan cihazların lansmanı ile daha fazla ayrıntı ortaya çıkmaya başladı. Güney Kore teknoloji haber sitesi ETNews tarafından aktarılan bilgiye göre, Samsung'un yeni amiral gemisi Kruvaziyer ailesinin yıldızı ne Ultra ne de Plus modeli olacak. Samsung, en uygun fiyatlı model olan Galaxy S21'de Galaxy S21 ailesinin satış odağını koruyacak ve üretim kapasitesinin yüzde 60'ını bu model için ayıracak.

Samsung, iPhone 12'nin fiyatı nedeniyle Galaxy S21'in fiyatını artıramayacak

Bildiğiniz gibi Samsung Son yıllarda sadece ülkemizde değil tüm dünyada akıllı telefon fiyatları yıldan yıla artıyor. Bildirilen bilgilere göre iPhone 12 modellerinin fiyatlandırma politikası, Samsung'u Galaxy S21 ailesini fiyatlandırırken indirim yapmaya zorladı. ETNews'e göre Samsung, en azından Güney Kore'de Galaxy S20 modellerine kıyasla hem Galaxy S21 hem de Galaxy S21 Plus'ın fiyatını düşürecek. Buna göre Güney Kore'de Galaxy S20'de yaklaşık 1.150 dolarlık fiyat etiketi Galaxy S21'de 900 dolara düşecek. Galaxy S21 Plus'ta da benzer bir fiyat indirimi görünecek.

Bunlara da Göz Atın

Google Pixel modelleri nabız ölçebilecek

Google, bu ay Pixel telefonlarda Fit uygulamasına kalp ve solunum hızı monitörleri ekliyor ve bunları gelecekte diğer Android telefonlara da eklemeyi planlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.