Kongre Baskınının Sembolü Boynuzlu ‘QAnon Şamanı’ da Gözaltında

Jake Angeli olarak bilinen Jacob Anthony Chansley'in kamu düzenini ihlal etme ve mülke zarar verme suçlamalarıyla gözaltına alındığı açıklandı.

Kongre baskılarının ardından Federal Soruşturma Bürosu (FBI) tarafından başlatılan soruşturma kapsamında çok sayıda kişi gözaltına alındı. Pelosi'nin sandalyesini çalan gösterici de gözaltına alınanlar arasında yer aldı. Arkansas eyaletinde gözaltına alındığı belirtilen Barnett, Kongre binasına düzenlenen baskın sırasında Pelosi'nin masasına yatan fotoğrafıyla sosyal medyada en çok öne çıkan isimlerden biri oldu.

Johnson ve Barnett dışında, olaylarda 12 önemli gösterici daha gözaltına alındı.

ABD Kongresi, Başkanlık Seçim Kurulu Oylamasını onaylamak için 6 Ocak'ta toplanırken, ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray önünde bir miting düzenledi.

Daha sonra mitinge katılan on binlerce gösterici, yeniden yapılanmaya yürüyerek girmeye çalıştı. Polis ile göstericiler arasında çatışma çıkarken, yüzlerce gösterici barikatları aşarak Kongre binasına girdi.

Ulusal Muhafızlar olaylara müdahale etmek üzere Kongre'ye sevk edilmiş ve yaklaşık 4 saat süren baskın sonrasında güvenlik güçleri emri sağlamıştır.

AA ve BBC Türkçe

Bunlara da Göz Atın

Almanya ve İtalya’nın Kullanmadığı Milyonlarca Doz Korona Aşısını Stokladığı İddia Edildi

Alman Bild dergisi, Saksonya eyaletine gönderilen 105 bin aşının 90 bininin henüz kullanılmadığını yazdı. İtalya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.