Tim Cook’un yerine gelecek isim belli oldu

Apple’ın Steve Jobs döneminde inovasyon açısından birçok sektörde öncü olduğu bir gerçektir. Ancak Tim Cook, döneminde ilk kez 2 trilyon doları aştı ve bazılarına göre Apple tarihinin en başarılı takımı; Tim Cook ve arkadaşları.

Halef-selefi belirlendi

Teknoloji dünyasının en başarılı patronlarından biri olarak gösterilen Tim Cook, koltuğundan ayrılmayı düşünmüyor ancak alınan bilgilere göre önümüzdeki yıllar için şirket içinde bazı hazırlıklar yapılıyor. Şirket içinde, bu kişilerin sorumluluklarını buna göre belirlemesi gerektiği görüşü ortaya çıktı. Bu açıdan önümüzdeki dönemin yönetimi şekillenmeye başlamıştır. Tabii ki en önemli konu Tim Cook’un yerini kimin alacağıdır. Kaynaklar, Tim Cook’un yerini operasyon şefi Jeff Williams’ın alacağını söylüyor. Jeff Williams, uzun yıllar operasyonları yönetti ve Apple Watch gibi birçok yeni ürünün geliştirilmesinde önemli bir rol oynadı. Şu anda üretim, tedarik zinciri ve bileşen tedarikinde tek yöneticidir. Williams’ın patrona en yakın kişi olduğu vurgulanıyor. Bilindiği üzere Apple’ın bir başka ekran yüzü olan Phil Schiller, küresel pazarlamadan sorumlu başkan yardımcılığı görevinden ayrıldı ve yerine Greg Joswiak geçti. 56 yaşındaki Joswiak’ın, şu anda iPhone pazarlamasından sorumlu olan 42 yaşındaki Kaiann Drance ile değiştirilmesi bekleniyor.

MacOS promosyonlarının sempatik adı Craig Federighi, ya akıllı sistemlerden sorumlu ya da temel uygulamalardan sorumlu Sebastien Marineau-Mes’e aittir. Apple’ın hizmetlerden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Eddy Cue, aynı departmanın kıdemli müdürü Peter Stern’e de teslim olacak. Yine Sabih Khan veya Priya Balasubramaniam isimlerinden birinin Jeff Williams tarafından boşaltılan harekat şefi olarak atanması bekleniyor. Elbette bugün ya da yarın şeklinde net bir tarih belirlemek mümkün değil ama hayatın ne getireceğini bilmiyoruz. Steve Jobs’un zamansız ayrılışı, iPhone’un babası Scott Forstall’ın istifası, iPod’un babasının ayrılışı Tony Fadell, efsanevi tasarımcı Johny Ive’nin istifası; bırakıldı.

Bunlara da Göz Atın

Ucuz Escort Bayanlar İstanbul Kızları Sizlerle

Size yukarıda kendimizden kısa ‘da olsa bahsettik. Bizler toplu fetişinin en çekici olanını, değişik olanlarını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.