Samsung Genel Müdür Yardımcısı’na hapis cezası

Karar, Samsung'un halefi ve Genel Müdür Yardımcısı Lee Jae-yong'un yolsuzluk iddiaları nedeniyle uzun süredir devam eden duruşması sırasında verildi. 52 yaşındaki Lee, eski Başkan Park Geun-hye'nin bir arkadaşına rüşvet vermekten suçlu bulundu ve 2017'de beş yıl hapis cezasına çarptırıldı. Suçunu kabul etmedi ve temyiz üzerine ertelendi. Bir yıl hapis yattıktan sonra serbest bırakılan Lee Jae-yong, yeniden yargılamada 30 ay hapis cezasına çarptırıldı. Böylece hapishanenin yolları yeniden ortaya çıktı.
Samsung Galaxy Note 21 canlı görüntülendi
Samsung'un varisi Lee Jae-yong 2,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı
İddia makamı Lee'yi Samsung'un iki yan kuruluşuna gönderdi (Cheil Industries Inc. ve Samsung C & amp; Eski Başkan Park Geun-hye'nin işbirlikçisi Choi Soon-sil'i T Corporation arasındaki birleşmeye devlet desteği sağlamak için 38 milyon dolar rüşvet vermekle suçladı) . Lee, Samsung'un karşılığında hiçbir şey beklemeden bağışta bulunduğunu savunarak, 2016-17 yılındaki işten çıkarılma sürecinde Başkan Park Geun-hye'nin yargılandığı davada ilk olarak 5 yıl hapis ve 1 yıl hapis cezasına çarptırıldığını söyledi.

Ancak 2019'da Güney Kore Yüksek Mahkemesi, Choi'nin kızı için en az üç at satın aldı ve Lee Jae-yong, Güney Kore başkentindeki Seul Yüksek Mahkemesi tarafından rüşvet suçlamasıyla 2,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Kuzeniyle birlikte kış sporları vakfı kuran Lee'nin verdiği rüşvet hafife alındı.

Bunlara da Göz Atın

Ripple rekor kırdı, yüzde 50’den fazla değer kazandı

Ripple bugün öğleden sonra rekorunu kırdı. Piyasada Altcoin olarak bilinen sanal para, gün içerisinde yüzde 50'nin üzerinde değer kazandı ve Twitter'da gündem oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.