Google Play Mağazası sahte Clubhouse uygulamarıyla doldu

Yazılım geliştiricisi Alpha Exploration tarafından 2020 yılında yayınlanan sesli sohbet sosyal medya uygulaması Clubhouse adını son zamanlarda pek çok kez duymuş olabilirsiniz. Son zamanlarda Clubhouse'a tek tek giren bazı tanınmış isimlerle uygulamanın popülaritesi de artmıştır. Özellikle son zamanlarda Tesla ve SpaceX'in kurucusu Elon Musk da Clubhouse üzerinden bir sohbet başlattı. Sohbet sırasında Bitcoin hakkındaki fikirlerini de paylaştı. Bildiğiniz gibi, Clubhouse uygulaması şu anda yalnızca iOS cihazlarda kullanılabilmektedir. Uygulamanın Android cihazlarda bulunmadığını bilen bazı uygulama geliştiricileri, belli ki bu durumu fırsata çevirmek istediler.

Şu anda Google Play'de Clubhouse'u aradığınızda birçok sahte uygulama var ve mağaza bu tür uygulamalarla dolu. Google Play tarafından sağlanan indirme sayısına baktığımızda, bu uygulamaların onbinlerce indirildiğini görüyoruz. Söylediğimiz gibi şu anda Clubhouse'un Android sürümü yok maalesef ancak uygulamanın Android sürümünün de yakın zamanda geliştirildiği açıklandı. Maalesef şu anda bir çıkış tarihi yok, ancak çok uzak olmadığını tahmin edebiliriz.

Şu anda, iOS'ta yalnızca davetiye ile kaydolmak mümkündür. Ancak Android sürümünün yayınlanmasıyla birlikte davetiye kuralının da kaldırılacağına dair söylentiler var. Size soralım, sadece davetle üye olmak güzel bir özellik mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.