Görsel Efektleriyle İzleyiciyi İnanılmaza İnandıran 12 Film

Çekim sürecinde görsel efektlerin sınırlarını zorlayan ve seyirciyi inanılmaz dünyalara inandıran 12 film derledik. Bu filmler yüksek bütçelerinin çoğunu görsel efektler için kullandılar.

Tarihte yapılan ilk senaryo filmi olan Ay'a Yolculuk başta olmak üzere sinema sektörünün "özel efektler" için vazgeçilmez ihtiyacı Amaç, izleyiciyi inanılmaz olana inandırmaktır. Hazırladığımız bu liste, en gelişmiş efektlerle çekilmiş filmler sizin için değil; Çekildiği döneme göre yaratıcı ve zorlayıcı sınırlar kullanan filmleri ele alıyor.

Özellikle süper kahraman filmlerinin yaygınlaşmasıyla birlikte sinemalarda görsel efektleri çok daha fazla görmeye başladık. Bugün izleyiciyi görsel efektleriyle inanılmaz inandıran 12 filmi listeleyeceğiz. Hazırsanız listemize başlayalım.

Yenilmezler:Endgame Doctor Strange The Walk Mad Max:Fury Road Maymunlar Gezegeninin Şafağı Yerçekimi Başlangıç Benjamin Button Pan'ın Labirenti Tuhaf Hikayesi Lekesiz Zihnin Ebedi Güneş Işığı Yüzüklerin Efendisi:İki Kule Avatar

Etkileyen 12 film

Yenilmezler:Son Oyun (2019)

Marvel Sinematik Evreni'nde bir dönemi kapatan Avengers:Endgame, görsel efektler açısından zirveye ulaştı. Sayısız kahramanın Thanos'a karşı savaşmasını izlediğimiz film muhteşem görsel efektlerle doldurdu. Şimdiden toplam 356 milyon dolarlık bütçesi bize filmin seviyesini gösteriyor.

Doctor Strange (2016)

Hiç şüphesiz Hollywood'un en büyük gişe filmleri çizgi roman uyarlaması süper kahraman filmleridir. Doctor Strange bu kategoriden hayatımıza girdi ve bize son dönemin en iyi görsel efektlerini sundu. Film, görsel efektleri sayesinde izleyiciyi güçlü büyücülerle dolu bu dünyaya çekmeyi başarıyor.

Yürüyüş (2015)

Film, Philippe Petit'in Dünya Ticaret Merkezi'nin iki kulesi arasında bir ip üzerinde yürümesini konu alıyor. Petit gibi izleyiciler, dudak uçuklatan yüksekliklerde yürüyor, film boyunca gelişmiş özel efektler sayesinde aynı ip üzerinde yürüyorlar.

Mad Max:Öfke Yolu (2015)

George Miller'ın 150 milyon dolarlık filminde, bilgisayarda oluşturulan görüntülerin kusursuz renkleri ve manzaraları sorunsuz; onu toz ve alevle karıştırır. Fury Road, çağdaş özel efekt gösterilerinin zirvesidir.

Bunlara da Göz Atın

Godzilla vs Kong’un Yönetmeni: Filmde Mutlaka Bir Kazanan Olacak

Godzilla-Kong çekilişi beklentisinin aksine filmde kesinlikle bir tarafın kazanacağı belirtilmişti. Koronavirüs salgınının film endüstrisini vurduğu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.