İskenderun’da Orman Yangını: Alevler Yerleşim Yerlerine Yaklaştı

Hatay'da bu sabah çıkan yangının kontrol altına alındığı İskenderun ilçesinde farklı bir mahallede orman yangını çıktı. Alevlerin yerleşim yerlerini etkilemesi üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de Hatay'a gidiyor.

İlçenin Karayılan İlçesi'nde sabah erken saatlerde çıkan orman yangını, Kahramanmaraş Orman Müdürlüğü ekiplerinin hızlı müdahalesinin ardından birkaç saat içinde kontrol altına alındı.

İskenderun'un Akarca İlçesi'ndeki ormanlık alanda saat 14.00 sıralarında bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Alevler yerleşim yerlerine yaklaşırken, bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Alevleri kontrol altına almak için ekipler helikopterlerle karadan ve havadan çalışmaya başladı. Orman yangını sonrası ekipler bölgeye sevk edilerek evleri boşaltmaya başladı. Yerleşime yakın bölgeyi alevler sararken vatandaşlar bölgeden kaçmaya başladı. Takımların dışarı atma çalışmaları da devam ediyor. Güvenlik görevlileri ayrıca vatandaşları yangın bölgesinden uzak tutmaktadır.

Hatay'ın İskenderun ilçesinde çıkan yangına müdahale amacıyla Denizciler Mahallesi'ne sevk edilen su tankeri, caddede serbest bırakıldı. Tanker 6 park halindeki araca çarptı ve durdu. Çarpışma sırasında çıkan gürültü nedeniyle mahalledeki halk panik yaşadı. Kazada araçlarda maddi hasar meydana gelirken can kaybı yaşanmadı. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, henüz kontrol altına alınmayan ve çevre evleri tehdit eden orman yangını alanında incelemeler yapmak üzere Hatay'a gidiyor. Tarım ve Orman Bakanlığı'nın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli'nin tüm programlarını iptal ederek Hatay'daki yangın bölgesine gittiği" belirtildi.

Bunlara da Göz Atın

Almanya ve İtalya’nın Kullanmadığı Milyonlarca Doz Korona Aşısını Stokladığı İddia Edildi

Alman Bild dergisi, Saksonya eyaletine gönderilen 105 bin aşının 90 bininin henüz kullanılmadığını yazdı. İtalya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.