Samsung dünyanın en küçük eğimine sahip katlanabilir OLED ekranını duyurdu

Geçtiğimiz yıllarda macera olarak başlayan katlanabilir ekranlı akıllı telefonlar, bugün pazarın gerçeği haline geldi. Sürekli geliştirilmekte olan katlanabilir ekranlarda eğimin boyutu da küçülmektedir. Ekranların yapısı gereği katlanma noktasında belli bir açıda eğim olmalıdır. Üreticiler bu eğimi en aza indirmeye çalışıyor. Samsung, sektördeki en küçük eğilime sahip katlanabilir bir OLED ekran geliştirdiğini duyurdu. Bu ekran şu anda Galaxy Z Fold2 5G katlanabilir akıllı telefon modelinde kullanılıyor.

Ultra ince bir ekran katmanı olan UTG kullandığını belirten şirket, 1,4 yarıçaplı bir eğime ulaştı. Bu 7.6 inçlik panel 2208×768 piksel çözünürlüğe sahiptir. Kullanıcı deneyimini zenginleştiren ekran aynı zamanda yüzde 6,5 emisyonla en düşük mavi ışık oranına ulaştı ve Eye Care Display sertifikası almaya hak kazandı.

Katlanabilir eleklerde en büyük sorun olan baskı sonucu yıpranma için de önlemler alındı. 200 bin katlanmaya dayanıklı ekranın panel tasarımı, modül yapısı ve malzemeleri tampon görevi görüyor. Böylelikle açma kapama sırasında yumuşama sağlar.

Samsung’un üçüncü katlanabilir OLED paneli olan yeni tasarımın Galaxy Z Fold2 5G modeline özel mi kalacağı yoksa farklı markalarda mı yer alacağı bilinmemekle birlikte şirketin Apple’a tedarik ettiği gündemdeydi.

Bunlara da Göz Atın

Lenovo K13’ün teknik özellikleri ve tasarımı ortaya çıktı

Lenovo, yakında K12 akıllı telefonunun bir devamı yayınlayacak. Piyasaya sürülmeden önce Lenovo K13'ün teknik özellikleri ve görselleri internete sızdırılmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.