Xiaomi Mi Box 4S Pro ile 8K çözünürlük mümkün oluyor

4K çözünürlük hayatımızda yerini bulabilirken üreticiler şimdiden 8K çözünürlüğe geçmeye başladılar. Özellikle televizyon ve içerik sektörünün 8K çözünürlük için hızlı hareket ettiğini görüyoruz. Set üstü kutular da buna ayak uydurur.

Uzun yıllardır set üstü televizyon kutusu segmentinde faaliyet gösteren Xiaomi'nin Mi Box serisi bu hafta en iyi yapısına kavuştu. Xiaomi Mi Box 4S Pro set üstü kutusu, 8K çözünürlüklere uyum sağlar. Mi Box 4S Pro, tasarım açısından Mi Box 4S'ye oldukça benziyor. 4 Cortex-A53 çekirdekli Amlogic S905X yonga setinin de cihaza güç verdiği belirtiliyor. 2GB RAM'e ek olarak, depolama alanı bu sefer 16GB kapasiteye çıktı.

Donanım tarafında yapılan optimizasyonlar ile yeni kutu artık 8K çözünürlüğü destekliyor. HDMI 2.1 desteği ile görüntüler akıcı bir şekilde aktarılabilir. Çift bantlı WiFi 5 ve Bluetooth 4.3 ile kablosuz bağlantı kalitesi artırıldı. PatchWall arayüzlü kutu, kullanıcıyı tanıyan MIUI For TV akıllı işletim sistemini içerir. Bluetooth kontrolünün unutulmadığı Mi Box 4S Pro modeli 59 dolarlık fiyat etiketi ile rezervasyonlara başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.