ASUS, Zenfone’un Mini Versiyonunu Çıkarmaya Hazırlanıyor

Akıllı telefon segmentinin gelirini artırmayı hedefleyen ASUS, bu amaçla çeşitli çalışmalar yapıyor. İddiaya göre bu çabalardan biri, Zenfone'un Mini versiyonunu yayınlamakla ilgili.

Akıllı telefonlar ana tanınma alanı olmasa da, ASUS bu pazarın önde gelen oyuncularından biridir. Akıllı telefon pazarından elde ettiği kazancı artırmayı planlayan ASUS, bu amaçla farklı projeler üzerinde çalışıyor. Tayvanlı haber sitesi DigiTimes'a göre ASUS'un birden fazla işi var. Bunların arasında en dikkat çekenlerden biri, amiral gemisi özelliklerini taşıma konusunda endişelenmenize gerek olmayan mini bir akıllı telefon. Kesin özellikleri bilinmese de bu cihazın Zenfone 8 Mini olacağı tahmin ediliyor.

Mini cihazlar, telefonlar büyüdükçe artıyor

Son yıllarda akıllı telefonların ekran boyutları büyüyor. Şimdi 6,5 inçten daha büyük ekranları görebiliyoruz. Akıllı telefonların ilk günlerinde "tepsi gibi telefonlar" olarak nitelendirilen birçok modelin boyutları artık normal kabul ediliyor. Yine de müşteriler daha kompakt telefonlara olan ilgisini kaybetmedi. Bu, mini serilerin sayısının artmasını sağlar. Habere göre ASUS, Nisan ayında yeni ROG Phone 5'i de tanıtacak. Yeni akıllı telefonların çıkış tarihleri Mart ayında açıklanacak. ROG Phone 5'in Snapdragon 888 işlemciye sahip olacağı ve önceki modele göre daha yüksek bir fiyat etiketi ile piyasaya sürüleceği iddia ediliyor.

Bunlara da Göz Atın

MediaTek, Qualcomm’un Tahtını Sarsacak Yeni Dimensity İşlemcilerini Duyurdu

MediaTek, ileri teknoloji akıllı telefonları hedefleyen yeni nesil işlemcileri Dimensity 1100 ve Dimensity 1200'ü duyurdu. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.