Google, Uyku Takip Uygulamalarını Daha Verimli Hale Getirecek Yeni Bir API Yayınladı

Google, Android uygulama geliştiricilerinin düşük güç kullanımıyla uyku izleme uygulamaları geliştirmesini sağlayacak API'sini üçüncü taraf geliştiricilerle eşleştirdi. Paylaşılan API ile daha gelişmiş veri sunan ve daha az güç tüketen uygulamaların geliştirilmesi bekleniyor.

Uyku takibi uygulamaları hem akıllı saat kullanıcıları hem de akıllı telefon kullanıcıları tarafından sıklıkla tercih edilen uygulamalardan biridir. Uyku düzeninizi izleyen ve size ilgili verileri sağlayan ve bu verileri daha verimli ve sağlıklı bir uyku sağlamak için kullanan uygulamalar, tüm platformlarda onlarca farklı seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Ancak akıllı telefonlardaki uygulamalar, ölçümler ve veri toplama nottaki akıllı saatlerin gerisinde kalıyor.

Bu seçenekler havuzundaki her uygulamanın performansı, pil kullanımının yanı sıra değişir. Elbette sürekli çalışan ve veri toplayan bu uygulamalar yüksek güç tüketimine neden oluyor. Öte yandan Google, geliştiricilerin daha düşük güç tüketimiyle daha sağlıklı veriler toplamasına yardımcı olacak API'si ile daha iyi uygulamalar geliştirmelerine olanak tanır. Google'ın API'si ile akıllı saat verilerinin verimliliğiyle eşleşebilecek düzeyde kaliteli veriler toplanması hedefleniyor.

Daha verimli uygulamalar geliştirilebilir:

Bunlara da Göz Atın

MediaTek, Qualcomm’un Tahtını Sarsacak Yeni Dimensity İşlemcilerini Duyurdu

MediaTek, ileri teknoloji akıllı telefonları hedefleyen yeni nesil işlemcileri Dimensity 1100 ve Dimensity 1200'ü duyurdu. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.