Çocuğa Anlatır Gibi Anlatıyoruz: Kabine Toplantısında Alınan Kararlara Göre Hangi Şehirlerde Neler Serbest?

Düşük riskli iller mavi ile gösterilir,

Orta riskli iller sarı ile gösterilir,

Yüksek riskli iller turuncu ile gösterilir,

Çok yüksek riskli iller kırmızı ile gösterilmiştir.

Bu nedenle hangi illeri ve neyin ücretsiz olduğunu sizin için listeledik!

Dolayısıyla düşük riskli olarak nitelendirilen Iğdır, Ağrı, Van, Hakkari, Şanlıurfa, Diyarbakır, Batman, Bingöl, Muş, Siirt, Bitlis, Şırnak, Mardin ve Uşak'ta hafta sonları (Cumartesi ve Pazar).
Ayrıca sarı renkle gösterilen Hatay, Eskişehir, Aydın, Ankara, Isparta, Malatya, Adana ve Bursa gibi illerde Cumartesi ve Pazar günleri saat 21.00'e kadar çıkış ücretsizdir.

Yani İstanbul, Kocaeli, İzmir, Muğla, Antalya, Çanakkale, Bolu, Mersin, Artvin, Kırklareli, Tekirdağ ve yine de turuncu renkle gösterilen yüksek riskli alanlarda Pazar günü dışarı çıkmak yasak. Benzer şekilde Edirne, Balıkesir, Konya, Burdur, Aksaray ve Doğu Karadeniz şeridinin büyük bir bölümü kırmızı ile gösterilen çok yüksek riskli iller olduğu için Pazar günü de dışarı çıkmaları yasak. Yine sadece cumartesi günleri akşam 21.00'e kadar dışarı çıkabilirsiniz.

Yani hafta sonu yasaklarının kalktığı mavi evde sarı illerde olsanız bile cumartesi ve pazar günleri dahil haftanın her günü saat 21.00'de evde olmanız gerekiyor. Gösterilen iller de zamanla gevşeyecektir.

Yani yukarıdaki haritada vermiş olduğumuz mavi veya sarı illerden birinde yaşıyorsanız mutlu olabilirsiniz.

Mavi, sarı ve turuncu ile gösterilen illerde restoranlar, kafeler, tatlıcılar ve kahvehaneler de sabah 07.00-19.00 saatleri arasında hizmet verecek.

Yani restoranlar Edirne, Balıkesir, Sakarya, Burdur, Konya, Aksaray, Osmaniye, Adıyaman, Sinop, Samsun, Amasya, Tokat, Ordu, Giresun, Trabzon, Gümüşhane ve Rize dışındaki tüm illerde 19.00'a kadar açık kalacak.

Kademeli olarak ilköğretime başlayacak grupta yer alan bu öğrenciler tekrar yüz yüze eğitime dönüyor.

Müdahale etmemek için detaylı olarak anlatalım. Yüksek ve çok riskli iller olarak kabul edilen turuncu ve kırmızı illerde ise hiçbir şekilde ortaokul açılmamaktadır. Bu illerde lise açılmıyor, yüz yüze sınav yapılacağı için sadece öğrencilerin sınav için okula gitmesi gerekiyor. İçinde

mavi ve sarı il ortaokulları ve liseleri tamamen açılıyor.

Bu futbol ve yüzme arka planınızın mavi veya sarı illerinden biriyseniz, yapmaya başlayabilirsiniz.

Yani Türkiye'deki her şey normal çalışma saatlerine geri döndü. Kişi limitinin

'e göre değiştiğini söyleyebiliriz. Kent . Yani düşük ve orta riskli illerde bulunuyorsanız en fazla 100 kişinin katıldığı bir düğün töreni yapabilirsiniz. Diğer illerde maksimum 50 kişi limiti vardır.

Hiçbir düğün töreni 1 saati geçemez.

Bunlara da Göz Atın

Almanya ve İtalya’nın Kullanmadığı Milyonlarca Doz Korona Aşısını Stokladığı İddia Edildi

Alman Bild dergisi, Saksonya eyaletine gönderilen 105 bin aşının 90 bininin henüz kullanılmadığını yazdı. İtalya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.