KKTC’nin Yerli Otomobili GÜNSEL, 100 Üretim Personeli Alacak

KKTC'nin ilk yerli elektrikli otomobil üreticisi GÜNSEL, şirketin üretim kapasitesini artırmak için fabrikada çalışacak yeni meslektaşlar aradığını açıkladı. Şirket, işe alınacak 100 yeni personelin eğitilmek üzere işe alınacağını ve bu kişilerin otomotiv sektörüne alınacağını bildirdi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin yerli elektrikli otomobil üreticisi GÜNSEL, geçtiğimiz yılın ilk aylarında tek şarjla 350 km menzile sahip B9 model aracı tanıttı. Şirket, hem% 100 elektrikli B9 modelinin hem de üzerinde çalıştıkları elektrikli SUV model arabanın üretim kapasitesini artırmak için yeni meslektaşlar arıyor. GÜNSEL, Lefkoşa'daki fabrikalarda mühendislerden kalıp ustalarına kadar birçok kişiyi işe almak istiyor. Marka, yeni çalışma arkadaşları ile birlikte 2025 yılına kadar üretim kapasitesini 30 bin araca çıkarmayı hedefliyor.

GÜNSEL toplamda 100 yeni personel ekleyecek

KKTC merkezli otomobil üreticisi GÜNSEL, ilk otomobilleri B9'u tanıtarak araçla ilgili detaylı bilgileri paylaştı. 140 kW gücündeki B9, tek şarjla 350 km menzile sahip güçlü bir araç olarak piyasaya sunuldu ve 8 saniyede 100 km hıza çıkabiliyor. GÜNSEL, markanın bundan sonraki hedefinin J9 adında bir SUV modeli olacağını belirtti. J9'un konsept tasarımı, geçtiğimiz aylarda gerçekleşen MÜSİAD Expo 2020 adlı fuarda tanıtıldı.

Bunlara da Göz Atın

Ferrari Purosangue, test sırasında görüntülendi

Ferrari'nin ürettiği ilk SUV olan ve önümüzdeki yıl piyasaya çıkacak olan Purosangue, test sırasında görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.