Tesla, Yeni Bir Otopilot Kazası Suçlamasıyla Karşı Karşıya

Elektrikli araç pazarının önde gelen isimlerinden Tesla, zaman zaman otopilot kazaları ile karşımıza çıkıyor. Bir Tesla sürücüsünün iddiasına göre, Tesla'nın otopilotu yine bir kazaya neden oldu.

Elektrikli araç pazarında rekabet her geçen gün artıyor. Tüm otomobil üreticileri elektrikli araçlara yöneliyor ve elektrikli araç üretimi artan talebi karşılamak için istikrarlı bir şekilde artıyor. Ancak rekabet ortamına rağmen Tesla'nın hala zirvede olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Aynı şekilde otonom araçlar denilince akla ilk gelen üretici Tesla diyebiliriz. Ancak otonom araçlar hala geliştirme aşamasındadır ve Tesla'nın otopilotu şu ana kadar birçok kazaya karışmıştır. Yeni bir iddia, Tesla'nın otopilotunun yeni bir kazaya neden olduğu yönünde. Tesla Model Y sürücüsüne göre, kazananın nedeni otopilot:

Facebook'ta bir Tesla Model Y grubunda paylaşılan fotoğraflarla gündeme gelen kazanın nedeni, fotoğrafları paylaşan kişiye göre zamanla yavaşlamayan Tesla Model Y otopilotu. Araç hızla gelerek öndeki araca çarptı ve çarpma nedeniyle öndeki araç Tesla'nın üzerine tırmandı. Sürücü, otopilotun o anda açıldığını ve kazanın sebebinin bu olduğunu söylüyor. Ancak Tesla'nın bu tür kazalara ilişkin açıklamaları oldukça net; 'Otopilot ve' Tam Kendi Kendine Sürüş özellikleri, her an direksiyonu devralmaya hazır olan dikkatli sürücüler için hazırlanmıştır. Kazanın detayları henüz belli değil. Kaza anında sürücünün içinde bulunduğu Tesla Model Y'nin hızının ne olduğu da belli değil. Ancak aracın Tesla'nın önündeki etkisi gibi detaylara bakarsak, Tesla'nın yüksek hızda ilerlediği görülüyor.

Bunlara da Göz Atın

Ferrari Purosangue, test sırasında görüntülendi

Ferrari'nin ürettiği ilk SUV olan ve önümüzdeki yıl piyasaya çıkacak olan Purosangue, test sırasında görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.