AE Solar, Türkiye’ye 1 GW üretim kapasiteli güneş paneli fabrikası açıyor

Solar'daki Alman güneş paneli üreticisi, Türkiye'de büyük bir yatırıma imza attı. AE Solar, Kayseri'de 1 GW kapasiteli fabrika açtı. Fabrika Nisan ayı sonunda faaliyete geçecek. Merkezi Almanya'nın Königsbrunn şehrinde bulunan AE Solar, yüksek kaliteli güneş paneli endüstrisinin önde gelen markalarından biridir. Şirket, 2003 yılından bu yana 90'dan fazla ülkede faaliyet göstermektedir. Yenilenebilir enerji ürünleri ve hizmetleri geliştirmektedir. Şirket özellikle yüksek performanslı ve yüksek kaliteli fotovaltaik (PV) modülleri ile öne çıkıyor. PV teknolojisindeki yenilikleriyle adından söz ettiriyor. Şimdiye kadar 3200'den fazla PV kurdu.

AE Solar'ın Kayseri'de açacağı fabrika, şirketin Çin dışındaki en büyük üretim kapasitesi olacak. Şirketin Gürcistan, Türkiye ve Çin dışındaki 500 MW'lık tesisi. Avrupa ve Asya'da yıllık 1.5 GW'lık fabrikanın devreye alınmasıyla birlikte yıllık 1 GW üretim kapasitesi ile toplam 2.5 GW kapasiteye ulaşılacaktır. Bu fabrika, şirketin küresel ağının genişlemesinde önemli bir rol oynamaktadır. Fabrika, Türk ve Amerikalı girişimciler tarafından ABD'de kurulan enerji firması Energat Corp. ile açılıyor.

Solar'ın Türkiye'deki yeni fabrikası 166 mm, 182 mm ve 210 mm güneş hücreli güneş modülleri üretecek ve AE Solar tarafından geliştirilen Eclipse serisi güneş panelleri, evlerde kullanıldığında diğer panellere göre daha yüksek verimlilik sunuyor. Eclipse serisi paneller diğer panellere göre daha koyu siyah renge sahiptir. Estetik açıdan daha şık görünüyor. Bu paneller özellikle Avrupa'daki müşteriler için tasarlanmıştır.

AE Solar'ın Kurucusu ve CEO'su Alexander Maier, “Ultra siyah Eclipse serisi, sektör lideri estetik ve verimlilik yol haritamızdaki en son evrimdir. Avrupa'daki müşterilerimizin çoğu çatılarının şık, şık ve keskin görünmesini istiyor. Bu nedenle, birinci sınıf müşteri ihtiyaçlarımızı karşılayan yeni Eclipse serisini toplu olarak üretmeye karar verdik. Dedi.

AE Solar'ın Kayseri fabrikası Nisan 2021'de açılacak. Yıl sonunda yıllık 1 GW üretim kapasitesine ulaşılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.