Audi RS6 GTO Konsept, Quattro’nun 40. Yıl Kutlamalarında Ortaya Çıktı

Ralli dünyasının en önemli isimlerinden Audi Quattro 40. yılını kutluyor. Bu kutlamalar sırasında Audi RS6 GTO Concept dikkat çekti.

Bazı araçların otomobil dünyasında özel bir yeri vardır. Audi Quattro bu arabalardan biridir ve ralli dünyasında çok saygın bir yere sahiptir. Bu modelin tekerleğinin yolu, onu ilk görmesinin üzerinden 40 yıl geçti. Audi'nin dört tekerlekten çekişli yarış arabalarının bu önemli yıl dönümü kutlamaları devam ediyor. Firma, bu amaçla hazırlanan yeni RS6 konsept otomobilini tanıttı. Araba tam anlamıyla muhteşem.

Eski ile yeninin sentezi

Standart RS6, yeni konsept otomobilin temelini oluşturuyor. Bu aracın standart versiyonunun 591 beygir gücüne sahip bir canavar olduğunu bilmek gerekiyor. Konsept otomobilin genel tasarımı, orijinal Audi 90 Quattro IMSA GTO yarış arabasını anımsatıyor.

Audi'nin açıklamasına göre, Neckarslum fabrikasındaki çıraklar aracın geliştirilmesini üstlendi. Otomobil üreticisi aracın teknik özelliklerini açıklamasa da aracın görüntüsü zaten konuşulacak kadar malzeme içeriyor.

Bunlara da Göz Atın

KKTC’nin Yerli Otomobili GÜNSEL, 100 Üretim Personeli Alacak

KKTC'nin ilk yerli elektrikli otomobil üreticisi GÜNSEL, şirketin üretim kapasitesini artırmak için fabrikada çalışacak yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.