Bahçeli’nin Teşhisi: ‘Aşıda Güvensizliği Körükleyeler Kovid-19’un Mutasyona Uğramış Türevleridir’

MHP lideri Devlet Bahçeli, "Aşılama tartışmasını canlandırmak ve güvensizliği körüklemek isteyenler, COVID-19'un mutasyona uğramış siyasi türevleridir. Bunlar acınacak durumda."

MHP lideri Devlet Bahçeli, Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Bahçeli, Twitter hesabından gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Bahçeli, "2020 yılında insanlık ciddi bir hastalığa yakalandı, doğal afetler, terör saldırıları, ekonomik yıkımlar, sosyal huzursuzluklar, asimetrik mücadeleler, ticari anlaşmazlıklar, bölgesel çatışmalar, küresel siyasi çatışmalar neredeyse tüm yıla hakim oldu" dedi. barış yılı aranmıştır mum refah ve istikrar. Türkiye'nin 2020 istikrarının yeniden canlanmasındaki tüm olumsuzluklara ve yükselen ruhunu korumasına rağmen, böyle Kovid-19, hastalığa karşı korku uyandıran zorlu bir mücadele gösterdi.

İnsan Sosyal devlet prensibiyle merkezimiz mekan medeniyet boyutları Birleşirken devlet-millet dayanışması en üst düzeyde ortaya çıkarken salgının sosyal ve ekonomik zararları en aza indirildi. Dürüst insanlar bu gerçeği onaylayacak ve kabul edecek. Aşılama tartışmalarını canlandırmak ve güvensizliği kışkırtmak isteyenler, COVID-19'un mutasyona uğramış siyasi türevleridir. acınası. Hastalığımızda şüphe ve tereddüt uyandırmak, yalanlara ve yolsuzluğa hizmet etmek ahlaki ve vicdan krizidir. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi tarafından derhal tahliye edilmek üzere gözaltına alınan HDP'nin eski eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ı hedef alan Bahçeli, şunları söyledi:

"Bir teröristin tutuklu bulunduğu hapishaneden çıkarılacağını söyleyen kendine özgü yabancılar, 2020'de provokasyonlarını hızlandırsalar bile ulusal gönüllerde kaybolmuşlar, zaten belgelemişler ve farklı olmayacaklarını açıkça belirtmişlerdir Ulusal geleceğin etkisiz bir gölgesinden. ve suçluları barındıran bir dünyanın etrafta yürümeye devam etmesini sağlayan bir Türkiye var. 2020 karanlığında sonuç alamayanların kafasını kaldırması kaba bir hayal. 2021 umut ve barış iklimi. "

Bahçeli, eski CHP Bakanı Fikri Sağlar'ın türban çıkışına tepki gösterdi:

"Ön plana çıkan ve öne çıkanların milli ve manevi değerlerimizle mücadele etmesi, ülkemizin çok şey kaybetmesine neden oldu. Nitekim başörtülü veya türbanla yeni bir kutuplaşma sayfası açmayı planlayanlar yine sahnede … Türbanı gerici faaliyetlerin üniforması olarak gören, başörtülü bir yargıcın adaletinden şüphe edenler ve onun gibi düşünenlerin demokrasi, inançlara saygı ya da insan onuruna bağlılıkla hiçbir ilgisi yoktur. Bu dil kusurlu ve sakıncalı bir dildir.

Siyaset yapma amacını görenlere rağmen, ulusal ve Türkiye'de manevi güvenlik sırtındaki kötü bir kamburdur. Başörtüsüne hâlâ düşman olanların insan ve inanç haklarına faşizm ve totalitarizm prizmasından baktıkları açıktır. "

Bunlara da Göz Atın

Almanya ve İtalya’nın Kullanmadığı Milyonlarca Doz Korona Aşısını Stokladığı İddia Edildi

Alman Bild dergisi, Saksonya eyaletine gönderilen 105 bin aşının 90 bininin henüz kullanılmadığını yazdı. İtalya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.