RTÜK’ten Profesörün ‘Aşı Yaptırmam Diyenler Vatan Hainidir’ Sözüne Ceza

Akit TV'nin 'Derin Kutu' programına konuk olarak katılan Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Prof. Dr. Bingür Sönmez'in sözleri cezalandırıldı. RTÜK, 'Aşı yapmıyorum ülkeye vatan hainidir' ifadesinin eleştiri sınırlarını aştığı gerekçesiyle kanala idari para cezası verdi.

Ne yazık ki, COVID-19 salgını her geçen gün artmaya devam ediyor. Zamanla daha da büyüyen bu salgının zararlarını azaltmak için bir takım önlemler uygulanmaktadır. Elbette bu virüs sadece hastalananların değil, hastalanma riskinin farkında olan birçok kişinin korkusunu ve stresini artırıyor.

Yakın zamanda Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Prof. Dr. Murat Yılmaz, tedbirlere uymayanlar hakkında sert ifadeler kullandı. Yılmaz'ın "Biz cephede savaşırken bazı hainler villalarda parti veriyor" demesinin ardından benzer bir olay tekrar gündeme geldi. Bu sefer bu sözler ceza ile sonuçlandı.

'Ben aşı yapmıyorum vatan haini' ifadesi cezayla sonuçlandı:

Akit TV kanalında 'Derin Kutu' programına geçtiğimiz günlerde Prof. Dr. Bingür Sönmez davetli olarak katılmıştı. Bingür Sönmez, aşı olmak istemediğini söyleyenleri 'aşı yapmam hain' diyerek suçladı. Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), bu sözlerin eleştiri sınırını aştığı gerekçesiyle kanala idari para cezası verdi.

Bunlara da Göz Atın

MEB’den Son Dakika Yüz Yüze Eğitim Açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı normalleşme kararlarının ardından yüz yüze eğitime ilişkin açıklama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.