Bakan Selçuk’tan Yüz Yüze Eğitim Açıklaması: ‘4 Ocak İyimser Bir Tahmin’

Yüz yüze eğitimle ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "4 Ocak bizim için umut verici, iyimser bir tahmin. Sonra ara tatil dönemi gelecek, sonra ikinci dönem gelecek. Hepsini değerlendiriyoruz, her şekilde değişikliği hesaba katarak. " Haber canlı yayınında açıklamalarda bulundu ve soruları yanıtladı.

2019 Uluslararası Matematik ve Fen Eğilimleri Araştırması (TIMSS) Bakanların Türkiye sonucuna değinen Selçuk, TIMSS müfredatında, serginin matematik ve fen odaklı yaklaşımını anlattı.

Türkiye'nin matematiği ve fen alanında TIMSS uygulamalarında sabit bir başarı ölçütü olarak kabul edilen ölçeğin orta noktasının ilk kez 500 puanın üzerine çıktığına işaret eden Selçuk, bu sonucu "sıçrama" olarak nitelendirdi. Selçuk, pek çok kişinin "öyle bir şey yok" dediğini, bu sonuca ulaşmanın kendilerini mutlu ettiğini belirterek emeği geçenlere teşekkür etti. Bakan Ziya Selçuk, şunları söyledi:

"Türkiye'nin uluslararası düzeyde eğitim sistemi mutluluk verici bir ivme kazandı. Türkiye ne kadar yetenekli olursa, sen de o kadar iyi olacaksın. Bu konuda sistematik bir şekilde çalışmalar yapıyoruz. 4. sınıfa baktığımızda Bilimde 2015 yılında 483 olan ortalama puanımız 43 puan artarak 526'ya yükseldi. Bu ciddi bir artış. Bunu geçmiş yıllara ve diğer ülkelerin yükselen sıralamalarına kıyasla atlamanın ne kadar büyük olduğu görülecektir. " Bu ciddi bir yükseliş. Bunu sürdürülebilir kılmak için ciddi çalışmalar gerekiyor. "

Bunlara da Göz Atın

Almanya ve İtalya’nın Kullanmadığı Milyonlarca Doz Korona Aşısını Stokladığı İddia Edildi

Alman Bild dergisi, Saksonya eyaletine gönderilen 105 bin aşının 90 bininin henüz kullanılmadığını yazdı. İtalya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.