Şarj Olan iPhone’unu Küvete Düşüren Genç Kadın, Çarpılarak Hayatını Kaybetti

Rusya'nın Arkhangelsk kentinde yaşayan Olesya Semonava adlı 24 yaşındaki genç kadın, su banyosuna düştüğü telefon görüşmesi nedeniyle hayatını kaybetti. Küvetin içine düşen telefonun o anda şarja takıldığı ortaya çıktı.

Akıllı telefonlar hayatımıza o kadar girdi ki onlardan asla ayrılamayız. Düzenli olarak şarj edilmeleri gerektiğinden, otururken, yatarken ve hatta yürürken sürekli şarj etme ihtiyacı vardır. Bu durum artık normalleşse de aslında aslında bir risk teşkil ettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Rusya'nın Arkhangelsk kentinde meydana gelen bir olay, durumun ciddiyetini bir kez daha ortaya çıkardı.

24 yaşındaki genç kadın Olesya Semonava, şarjlı iPhone marka telefonunu küvete düşürdükten sonra elektrik çarpması sonucu hayatını kaybetti. Telefonlarımızı küvette bile yanımıza aldığımız bu zamanlarda, şarj adaptörlerinin çok tehlikeli bir şey olmadığını düşünüyoruz ama aslında bu cihazlara doğrudan şehir elektriğinden güç geliyor. Bu, insan vücudu için son derece güçlü bir akım anlamına gelir. Semenova'da olduğu gibi, bu elektrikli cihazlar suya düştüğünde ölümcül olabilir. Olesya Semenova'yı olaydan sonra bulan oda arkadaşı Daria, genç kadının nefes almadığını söyledi. Daria, oda arkadaşını bu şekilde gördüğünde dürttüğünü ve Semenova'ya dokunduğunda da elektrik çarptığını söyledi. Şarjlı telefonunu suya düşüren Semenova, sosyal medyada da konuşuldu.

Bunlara da Göz Atın

MEB’den Son Dakika Yüz Yüze Eğitim Açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı normalleşme kararlarının ardından yüz yüze eğitime ilişkin açıklama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.