Bakan Soylu, AYM Başkanı Aslan’ı Hedef Aldı: ‘Madem Özgür Bir Ülkeyiz, İşe Bisikletle Git Gel’

AYM Başkanı Zühtü Arslan ile konuşan Soylu, sert açıklamalarda bulundu.

“Burada bir şey yapılmak isteniyor, eğer terör örgütüne yakınsa, kim girerse girsin, halka girmemelidir. FETÖ’ye bağlıysa, uyarlanırsa halka girmemelidir. Yaşıyorum. onların yaşındaki çocukların gözyaşları. O anne babalarla konuşuyoruz. Yaralı biziz. ”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara’da düzenlenen Sosyal Etkinliklerde Müzakere Kursu’nun açılış törenine katıldı. Burada konuşan Süleyman Soylu, Anayasa Mahkemesi’nin “şehirlerarası karayollarında gösteri ve yürüyüş yapılamaz” hükmünü iptal etme kararını eleştirdi.

“Buradan Anayasa Mahkemesi Başkanı’na söylüyorum. Özgür bir ülke olduğumuz için, ana caddelerde ve sokaklarda özgürce yürüme hakkının kaldırılmasını onayladınız. Polis korumasına ihtiyacınız yok. İşe gidin. Bakalım bisikletinizle Anayasa Mahkemesi Başkanına kendi arabamla yalnız gitmesini söylüyorum. Ben buradayım, var mısınız? * Hala haklı çıkma sürecinde olan bu karar, en iyi nasıl olduğunu bilir. Pratikte neden olacağı sorunlar, ilginç bir işle karşı karşıyayız Yani anlamıyorum, gerçekten anlamıyorum, AYM bu ülkeyi nereye götürmek istiyor? Koşullar, şekiller, özgürlüktür, bu özgürlük değildir. “

Bunlara da Göz Atın

Almanya ve İtalya’nın Kullanmadığı Milyonlarca Doz Korona Aşısını Stokladığı İddia Edildi

Alman Bild dergisi, Saksonya eyaletine gönderilen 105 bin aşının 90 bininin henüz kullanılmadığını yazdı. İtalya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.