Çinli elektrikli otomobillere bir yenisi eklendi: ORA Good Cat

Dünyanın en büyük elektrikli araç pazarlarından biri olan Çin’de bir otomobil daha tanıtıldı. Great Wall Motors’un elektrikli araçlardan sorumlu alt markası ORA, Good Cat adlı yeni elektrikli otomobilini tanıttı.

Kompakt bir şehir otomobili olarak görünen ORA Good Cat, 4235 mm uzunluk, 1825 mm genişlik, 1596 mm yükseklik ve 2650 mm aks ölçer. mesafe olarak açıklandığı gibi. Karşılaştırmak gerekirse, hem toplam uzunluğun hem de dingil mesafesinin yeni Clio’dan biraz daha büyük olduğunu söylemek mümkün. Beş kişilik oturma kapasitesine sahip olan otomobilin bagaj hacmi henüz açıklanmadı. ORA Good Cat’in tasarımına baktığımızda özellikle önden Porsche modellerinin genel şekli açısından Opel Adam’ı hatırlattığını söylemek mümkün. Yuvarlatılmış hatlara sahip otomobilin önünde elektrikli araçlarda ihtiyaç duyulmayan geleneksel bir ızgara bulunmuyor. Bunun yerine, tamponun alt kısmında ince bir petek desenli panjur kullanılmıştır. Mavi-beyaz gövde rengi kombinasyonu ve beş kollu jantları ile dikkat çeken ORA Good Cat’in arka kısmındaki tasarım da oldukça ilgi çekici. Alışılmışın dışında bir stop grubuna sahip olan elektrikli otomobilin tamponunda geri vites ve sis lambaları bulunuyor. Arka lambalar ise arka camın alt kısmında ince bir ışık şeridi olarak görünüyor.

ORA Good Cat’in çift renkli tasarımı iç mekanda da devam ediyor. Multimedya tuşlarına sahip iki kollu direksiyon simidinin kullanıldığı alanda, dijital ekran ve bilgi-eğlence ekranları tek bir çerçevede birleştiriliyor. İnce hava menfezleri ile donatılmış konsol bölümünde epeyce fiziksel butonun kullanıldığı dikkat çekerken, orta konsolda USB girişleri, döner vites kolu ve elektronik park freni gibi detayların yer aldığı görülüyor. Elektrik motoru vardır ve ön tekerleklere güç sağlar. 25 Eylül’de Çin’de satılması planlanan elektrikli otomobilin menzili, NEDC ölçümlerine göre 500 kilometre olarak açıklandı.

Bunlara da Göz Atın

Lexus RX’in Black Line versiyonu Türkiye’de: İşte fiyatı

Türkiye'de satışa çıkmadan yaklaşık 6 ay önce Lexus RX RX olarak Black Line tasarımının karanlık detaylarıyla birleştiği Lexus Aralık, Türkiye Showroomları'nda gerçekleşti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.