Firefox 81 Güncellemesi Yayınlandı

Birçok yeniliği beraberinde getiren Firefox 81 güncellemesi yayınlandı. Mozilla, güncellemenin önümüzdeki günlerde otomatik olarak sunulacağını belirtiyor. Ayrıca Yardım> Hakkında menüsünden manuel olarak güncelleme yapabileceğinizi de belirtelim.

Firefox 81 sürümü Mozilla tarafından duyurulmuştur. Güncelleme, klavyenizden veya kulaklığınızdan ses ve video kontrolü, Alpenglow adlı yeni bir tarayıcı teması ve ABD ve Kanada'daki kullanıcılar için otomatik doldurma kredi kartı bilgileri sunar.

Haziran ayında Firefox 77'nin piyasaya sürülmesiyle birlikte, Mozilla, İngiltere'deki kullanıcılar tarayıcıya Pocket entegrasyonunu getirdi. Yeni güncelleme ile, Firefox'un Almanca sürümünü kullanan Avusturya, Belçika ve İsviçre'deki kullanıcılar artık yeni sekme sayfasında Cep önerilerini görebilecek. Bizi ilgilendirmese de, ABD ve Kanada'daki kullanıcılar, çevrimiçi alışveriş yaparken kredi ve banka kartı bilgilerini kaydetme, yönetme ve otomatik doldurma olanağından yararlanacaklar.

Firefox 81 ile, varsayılan Açık ve Koyu tema seçenekleri arasına mor-mavi renklerde Alpenglow teması eklenir. Yeni Firefox'ta klavyenizden veya kulaklığınızdan ses ve videoyu duraklatma ve oynatma özelliği sayesinde, artık başka bir Firefox sekmesinde, başka bir programda veya bilgisayarınızda kilitlendiğinizde bile tarayıcı ortamınızı daha iyi kontrol etmeniz mümkün. . Desteklenen PDF formlarını doldurmanıza, yazdırmanıza ve kaydetmenize olanak tanıyan AcroForm desteği de sürümün öne çıkan bir yeniliğidir. Buna eşlik etmek için Mozilla, PDF görüntüleyiciye de yepyeni bir görünüm kazandırdı.

Bunlara da Göz Atın

MediaMarkt Türkiye Microsoft Xbox Series X ve Series S Satışına Başladı

MediaMarkt'ın yeni nesil Xbox oyun konsolu Xbox web sitesinde Türkiye, Series X ve Series S modellerinin satışını açtı. İşte fiyatlar ......

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.