Google Haritalar koronavirüs riskini gösterecek

Önde gelen teknoloji şirketlerinden biri olan Google, Haritalar uygulaması için dünyayı etkileyen koronavirüs hakkındaki bilgileri öne çıkaracak. Uygulamaya eklenecek yeni bir katmanda dünya genelinde salgının nasıl ilerlediği gösterilecek. Bu sayede kullanıcılara seyahat edilecek bölgeler ile ilgili bilgilerin aktarılması hedeflenmektedir.

Harita üzerinde gösterilen veriler için olumlu sonuç alınan vakalar esas alınacaktır. Bunun için bir hesaplama yapıldı. Hesaplama sonuçları yüksek riskli ve düşük riskli alanlar ile belirlenecektir.
Türkiye'de 20 kişilik korona aşısı! İşte ilk sonuçlar!
Google Haritalar, koronavirüs riskine odaklandı
Türkiye dahil olmak üzere Covidien-19 büyük zorluklar alıyor, birçok ülkede ilk gündem maddesi haline geldi. Öte yandan, enfekte olmayan kişilerin güvenli bir şekilde seyahat etmesi gerekir. Bunun için Google, yeni özelliği Harita uygulamasına da getirdi.

Son 7 günlük test sonuçları Google Haritalar koronavirüs risk katmanında alınacaktır. Bu test sonuçlarının 100 bin kişiye oranı hesaplanacak. Hesaplama sonucunda düşük ve yüksek riskli alanlar uygun renklerle harita üzerinde gösterilecektir. Özelliğin 220 ülke ve bölgede satışa sunulacağı belirtiliyor. Bölgelerin tarihsel verilerini durumun gidişatına göre incelemek mümkün olacaktır. Harita üzerinde gösterilecek virüs verilerinin de güvenilir kaynaklardan elde edileceği belirtiliyor. Böylelikle kullanıcılara doğru bilgiler ulaştırılacaktır.

Yeni katmanın bu hafta Android ve iOS cihazlara teslim edilmesi bekleniyor.

Bunlara da Göz Atın

Snapchat’e arkadaş kontrolü özelliği geliyor

Snapchat, kullanıcılara istenmeyen bağlantıları kişi listelerinden kaldırmalarını hatırlatacak yeni bir özellik sunuyor. "Arkadaş kontrolü" adlı özellik yakında kullanıma sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.