Hastanede Maskesiz Koronavirüs Testi Yapan Personele Soruşturma

Test görevlisi, görüşme sırasında eldiven takarak, kronik hastalığı olduğunu ve 6 aydır bu şekilde çalıştığını söyleyerek, “6 aydır bu şekilde çalışıyorum. Şeker hastasıyım, kronikim. Bu yerleri çamaşır suyu ile temizlettim. '' Eskişehir'de koronavirüs testi yapılırken maske çene altındayken koruyucu kıyafet ve eldivensiz olarak taranan personel hakkında soruşturma başlatıldı. Eldiven ve koruyucu kıyafet indirip kullanmadı. Hasta yakınlarından biri hastane personeline tepki göstererek, "Maske ve eldiven takmadan testler yapıyorsunuz" dedi.

Hastane yönetimi, görüntülerin sosyal medyada yer almasının ardından personel hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu.

fişe takmadan test ediyorsunuz. Hasta haklarından da şikayet ettim. Hala milleti tehdit ediyorsun. Çocuklarıma eve girerken kıyafetlerimi değiştiriyorum. Maskemi dışarıda çıkardığım için 900 lira para cezasına çarptırılsam bütün milli servetlerin böyle çalışması ayıp olur. Önlük yok, sadece eldiven giyiyorsun. İkisi arasında kısa bir sözlü tartışma oldu. Bu anlar hasta yakını tarafından cep telefonuna kaydedildi ve sosyal medyada paylaşıldı.

Bunlara da Göz Atın

Almanya ve İtalya’nın Kullanmadığı Milyonlarca Doz Korona Aşısını Stokladığı İddia Edildi

Alman Bild dergisi, Saksonya eyaletine gönderilen 105 bin aşının 90 bininin henüz kullanılmadığını yazdı. İtalya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.