Intel’den yüz tanımayı güçlendirecek hamle geldi

İşlemci dünyasına hakim olan Intel, teknoloji dünyasındaki atılımlarına hız kesmeden devam ediyor. İşlemcileriyle duymaya alıştığımız teknoloji markası bugünlerde yeni bir çözüm üzerinde çalışıyor.
Intel Rocket Lake işlemcilerin tanıtım tarihi açıklandı
Intel, RealSense ürün yelpazesine bir yenisini ekledi
Intel, akıllı kilitler, satış noktası sistemleri için güvenliği artırabilen yüz ve tanıma çözümünü daha fazla açıkladı. RealSense ID adlı yeni ürün, diğer cihazlardan farklı olarak derinliği algılama özelliğine sahip.

Güvenli ve başarılı kimlik doğrulaması sağlamak için aktif bir derinlik sensörünü özel bir sinir ağı ile birleştiren RealSense ID, ağ kurulumu gerektirmeyen kullanımı ile kolaylık sunar. Aynı zamanda yeni teknoloji, kullanıcıların zaman içindeki değişikliklerine uyum sağlamayı vaat ediyor.

Yeni güvenlik çözümü hakkında konuşan Intel Kurumsal Başkan Yardımcısı Sagi Ben Moshe, "Intel RealSense Kimliği, kullanıcıların güvenebileceği güvenli yüz kimlik doğrulama platformu, amaca yönelik tasarlanmış donanım ve yazılımdır. Bunu sağlamak için tasarlanmış özel bir sinir ağıyla birleştirir. Intel, RealSense ID teknolojisi ile işletmeleri ve bireyleri kimlik hırsızlığı ve güvenlik ihlallerine karşı korumayı hedefleyerek kimlik doğrulama teknolojisine katkıda bulunmak istiyor.Ayrıca Intel, sahteciliği önleme teknolojisiyle donatılmış RealSense ID'nin yanlış kabul oranına sahip olduğunu da belirtiyor bir milyonuncu.

2021'in ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi beklenen RealSense ID'nin 99 $ fiyat etiketine sahip olacağı düşünülüyor.

Bunlara da Göz Atın

Ripple rekor kırdı, yüzde 50’den fazla değer kazandı

Ripple bugün öğleden sonra rekorunu kırdı. Piyasada Altcoin olarak bilinen sanal para, gün içerisinde yüzde 50'nin üzerinde değer kazandı ve Twitter'da gündem oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.