Mastercard ve ihtiyaç Haritası güçlerini birleştirdi

Mastercard, Covid-19 salgını ile artan ihtiyaçlara cevap vermek ve ekonomik bir dinamizm yaratmak için İhtiyaç Haritası ile birleşerek yerel ekonomiyi canlandırmak, esnafı desteklemek ve ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılamak için 'El Ele Destek Hareketi'ni başlatıyor. . 1.5 milyon TL destekle 20 ili kapsayan projeye katkıda bulunarak toplumun dayanışma sorumluluğunu paylaşmayı hedefleyen Mastercard ve İhtiyaç Haritası, 'El Ele Destek Hareketi' ile 'El Ele Destek Hareketi' Covid-19 nedeniyle kırılgan bir dönem geçirdi.
Hepsiburada Efsanesi Cuma indirimleri devam ediyor
Yerel işletmeler "El Ele Destek Hareketi" nde buluştu
Mastercard ile İhtiyaç Haritası'nı bir araya getiren proje, Covid-19 döneminde ortaya çıkan temel gıda ve hijyen malzemelerinin "İhtiyaç Haritası" ile oluşturulan "El Ele Destek Hareketi" dir. Platform üzerinden yerel işletmeler ve esnaf tarafından karşılanma prensibiyle İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir, Gaziantep, Adana, Mersin, Trabzon, Elazığ ve Denizli başta olmak üzere toplam 20 ilde uygulanacak. Yerel ihtiyaçların yerel işletmelerden karşılanmasına olanak tanıyan ve yerel ekonomiye katkı sağlamayı amaçlayan proje; Aynı zamanda yerel zanaatkarların dijitalleşmesine ve e-ticaretin geliştirilmesine hizmet edecek.

210 ülkede ticaret ve alışverişin tam ortasında yer alan ödeme sistemleri teknolojilerinin lider şirketi Mastercard'ın öncelikli hedefi; Her sektördeki tüm işletmelerin faaliyetlerini ve ölçeğine bakılmaksızın kesintisiz sağladığını belirten Türkiye Genel Müdürü Yiğit Mastercard şelalesini sürdürürken; Şirket olarak, dijital ekonomiyi her yerde herkes için çalışır hale getirme misyonunu her zaman yerine getirmek için çalışıyoruz. Kapsayıcı büyüme çalışmaları için kaynak sağlamak amacıyla 2018 Mastercard Kapsayıcı Büyüme Merkezi'nde (The MasterCard Center for Incusive Growth) kurulan Covidien-19 destek programı kapsamında, bireylere muhtaç, yerel işletmelere 1.5 milyon £ tutarında destek Türkiye'de ilk kez fon hibe İhtiyaç Haritası kurucularından Mert Fırat, Mastercard'ın bağımsız fonundan devredilen ve cevap verirken yerel ekonominin aktörlerine destek olmayı amaçlayan bu projede işbirliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirtti. sosyal sorumluluk adına yapılan yatırım ile ihtiyaç sahiplerinin taleplerine; “İhtiyaç Haritası” olarak “El Ele Destek Hareketi” projesi kapsamında kalkınmanın, bölgesel veya kentsel ekonomik kaynaklardan bağımsız olarak, ancak yerel esnaf ve küçük işletmelerin aktif katkısıyla sağlanabileceğinin bilinciyle hareket ettik. Bu fonu doğru kaynaklara hızlı ve etkin bir şekilde aktarmak ve yerel işletmeleri kurtarma çabalarında desteklemek için gerçek ihtiyaç sahibi kişileri sosyal pazar platformunda bir araya getirdik. Mastercard ve İhtiyaç Haritası; “İhtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını yerel esnaflardan karşılayabilecekleri bir sistem oluşturduk ve bu proje için her ilden doğru veriler elde etmek için analizler yaptık.

Bunlara da Göz Atın

Ripple rekor kırdı, yüzde 50’den fazla değer kazandı

Ripple bugün öğleden sonra rekorunu kırdı. Piyasada Altcoin olarak bilinen sanal para, gün içerisinde yüzde 50'nin üzerinde değer kazandı ve Twitter'da gündem oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.