Panasonic’in Canı Sıkılınca Gaz Çıkaran Sevimli Ev Robotu: Nicobo

Japon elektronik üreticisi Panasonic, gaz püskürten ve bebek gibi konuşan sevimli bir ev robotu olan Nicobo'yu tanıttı. 360 $ civarında sınırlı sayıda ön sipariş için açılan robotların tümü tükendi.

Japonya merkezli elektronik üreticisi Panasonic, Toyohashi Teknoloji Üniversitesi Michio Oka Laboratuvarı ile işbirliği içinde geliştirilen sevimli ev robotunu tanıttı. Nicobo adlı bu sevimli robotun bazı ilginç özellikleri var, genel olarak bir kediyi andırıyor ve sıkıldığında nefesi kesiliyor. 'Kedi robotu' olarak adlandırılsa da Nicobo daha çok çoraplı bir top gibi görünüyor. Japon firma, kitle fonlaması platformu aracılığıyla bu ön sipariş robotlarından yalnızca birkaç yüzünü üretmeyi planlıyor. Satılık cihazlardan birini 360 dolara satın almayı başarsanız bile, yazılım güncellemeleri gibi şeyleri almak için ayda yaklaşık 10 dolar ödemeniz gerekir.

Panasonic'in sevimli ev robotu:Nicobo

Nispeten gelişmiş bir teknoloji ile donatılan Nicobo, kullanıcıların tepkilerini ve buna göre tespit ediyor. cevap verebilir. Ev robotu üzerinde bulunan sensörler sayesinde onu okşadığınızı anlayabilir, kuyruğunu sallayabilir, basit duyguları gözleriyle ifade edebilir ve kendi çevresinde dönebilir. bebek konuşabilir. Onu en ilginç kılan, birdenbire gaz verebilmesi. Bu özellik, tamamen rastgele zamanlarda çalışmasına rağmen Nicobo'ya gerçek bir evcil hayvan yeteneği verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.