RTX 3080 Stokları Büyük Talep Nedeniyle Hızlıca Tükendi

17 Eylül'de satışa çıkan RTX 3080, hem fiziksel hem de çevrimiçi mağazalarda büyük talep görüyordu.

“Bu sabah (17 Eylül), NVIDIA çevrimiçi mağazası da dahil olmak üzere küresel perakendecilerden GeForce RTX 3080 için benzeri görülmemiş bir talep gördük. NVIDIA mağazasını Pasifik saatiyle sabah 6'da açmaya çalıştık. Hazırlığa rağmen, NVIDIA mağazası büyük bir kullanıcı ve hata trafiğiyle karşılaştı. Sorunları çözmeyi başardık ve satışlar normal kayıt altına alınmaya başlandı.

24 Eylül'de amiral gemisi modeli GeForce RTX 3090 satışa çıkacak. Titan'ın halefi olarak kabul edilen kart 14.400 £ 'a satılacak ve bu nedenle çok daha az talep görmesi bekleniyor. Özel olarak tasarlanmış grafik kartları yakında satışa sunulacak. NVIDIA'nın Ampere lansmanı ve yeni tanıtılan RTX 30 serisi ekran kartları büyük ilgi gördü. Öyle ki satışa çıkan ilk RTX 3080 ekran kartları havada savaşıldı. Bildiğiniz gibi RTX 3080, 17 Eylül'de tüm dünyada perakende satışa çıktı. Dünyanın her yerinden binlerce insan, NVIDIA'nın ilk 8nm grafik kartını satın almak için perakende mağazalarında sıraya girdi. Evde kalmayı ve yeni RTX 3080'i çevrimiçi sipariş etmeyi düşünenler o kadar şanslı değildi. Ürün stokları tabiri caizse saniyeler içinde tükendi. Perakende web sitelerine erişimde de sorunlar vardı.

Bu sabahki deneyim için müşterilerimizden özür dileriz. ”

Üstelik kartları botlar aracılığıyla satın alanlar eBay'de satış yapmaya başladı bile. NVIDIA, 50'den fazla büyük küresel perakendecinin stoklarının yenilendiğini söyleyen yeni bir açıklama yaptı. Ancak talep çok büyük ve bu kesinlikle yeterli değildi. Siparişleri manuel olarak incelemek de dahil olmak üzere, botları ve siyah borsacıları durdurmak için NVIDIA mağazasında mümkün olan her şeyi yapıyoruz. Saat 6'da Pasifik'te 50'den fazla büyük küresel perakendecinin envanteri vardı. NVIDIA ekibimiz ve ortaklarımız perakendecilere her gün daha fazla RTX 3080 kartı gönderiyor.

Bunlara da Göz Atın

MediaMarkt Türkiye Microsoft Xbox Series X ve Series S Satışına Başladı

MediaMarkt'ın yeni nesil Xbox oyun konsolu Xbox web sitesinde Türkiye, Series X ve Series S modellerinin satışını açtı. İşte fiyatlar ......

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.