PlayStation 5, Eski Nesil PS1, PS2 ve PS3 Oyunlarını Desteklemeyecek

PlayStation cephesinden yapılan resmi açıklamalara göre PlayStation 5'in yüzde 99 oranında PS4 oyunlarıyla uyumlu olacağı belirtiliyor. Bunun dışında şirketin CEO'su, yeni nesil konsolun PS1, PS2 ve PS3 oyunlarını desteklemeyeceğini de belirtiyor. Bildiğiniz gibi PlayStation 5 fiyatı ve çıkış tarihi geçtiğimiz günlerde düzenlenen PS5 Showcase konferansında resmi olarak duyurulmuştu. Bu bölümde Avrupa'da 19 Kasım'da satışa sunulacağı belirtilen konsolun standart versiyonu 499 $, Digital versiyonun fiyatı ise 399 $ olarak açıklandı.

PS4 oyunlarına özel bir çalışma yürüttüklerinin de altını çiziyor.

CPU:8x Zen 2 Core @ SMT, 3.5 GHz (değişken frekanslar) GPU:10.28 TFLOPs, 36 İşlem Birimi @ 2.23 GHz (değişken frekanslar) GPU Mimarisi:Özelleştirilmiş rDNA 2 Bellek / Arayüz:16 GB GDDR6 / 256-bit Bant Genişliği:448 GB / s Dahili Depolama:Özel 825 GB SSD Genişletilebilir Depolama:NVMe SSD Yuvası Harici Depolama:USB HDD Desteği Optik Sürücü:4K UHD Blu-ray Sürücü

PlayStation 5 Özellikleri

Ryan ayrıca yeni nesil konsolun PS1, PS2 ve PS3 ile uyumluluğunun PS4'e göre çok zor olduğunu ve bu bölümde PS4 ve PS5'in benzer yapıları barındırdığını belirtti. Ayrıca PlayStation 5'in satışa çıkması nedeniyle geriye dönük uyumluluğun daha kolay olduğunu söylüyor ve PlayStation CEO'su Jim Ryan gelecek nesil konsol hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Bilgiye göre PlayStation 5, PS1, PS2 ve PS3 oyunlarını desteklemeyecek.

PlayStation 5 Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Bunlara da Göz Atın

Eş Zamanlı Oyuncu Sayısı Rekoru Kıran Valheim, Dünyanın En Çok Oynanan 2. Oyunu Oldu

Valheim, eşzamanlı oyuncu sayısında yeni bir rekor kırdı. 502 bin oyuncuya ulaşan Valheim, dünyanın en …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.