Samsung’un “Solve for Tomorrow” Bilim Yarışması Başvuruları Devam Ediyor

Ortaokul (5., 6., 7., 8. sınıflar) ve liselerde (Hazırlık, 9., 10., 11., 12. sınıflar) “Yarın İçin Çöz” bilim yarışmasına katılan öğrenciler; Çevre, enerji, sağlık ve teknoloji alanlarında geliştirdikleri proje veya ürün sunumlarına katılabilirler. Öğrenciler yarışmaya tek başlarına veya takım olarak katılabilirler. Proje başvuruları 15 Aralık tarihine kadar www.geleceginmucitleri.com web sitesinden yapılabilir. Yarışmada Samsung ürünlerinde birinciye 10.000 TL, ikinciye 5.000 TL ve üçüncüye 2.500 TL değerinde kullanılabilecek hediye çekleri , ödül olarak verilecek.

İnsan Aktivasyonu "öğrencilerle gerçek dönüşlerle düzenlenen vizyonu

Samsung Electronics Türkiye ve Yaratıcı Çocuklar Derneği işbirliği ve kültürel bilime önem veren ve sanata önem veren yenilikçi bir nesil yetiştirmeyi hedefleyen" Samsung Geleceğin Mucitleri "bilimi bu yıl başlayan yarışma "Yarın için Çöz" (Yarın için Çözüm). Bu yıl yedinci kez düzenlenecek ve Türkiye'nin her köşesinden öğrenciler yoğun uygulama yarışmasına devam ediyor.

Samsung'un 10 yıl içinde dünyaya dayattığı "Yarın İçin Çöz" programı, yarışmanın bir parçası olan öğrencileri, acil sosyal sorunları çözmek için benzersiz bir cesaretlendiren öğrenme fırsatları sunuyor, çocukların problem çözme becerilerini ve yenilikçi düşünme yaklaşımını güçlendirmeyi hedefliyor. Yarışmanın amacı çocukların fen, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) eğitimine olan ilgisini artırmak ve bu alandaki yeterliliklerini artırmaktır. Böylece Samsung'un “Yarın için Hep Birlikte! “İnsanları Etkinleştirmek” küresel vizyonu öğrencilerin katkılarıyla gerçeğe dönüşüyor. Bu vizyon doğrultusunda Samsung, çocukların olumlu sosyal değişime öncülük etmelerini ve herkes için daha iyi bir dünya inşa etmelerini sağlayan bir dizi eğitim programı yürütmektedir. Gelecek nesillerini tam anlamıyla kullanmaları için eğiten "İnsan Aktivasyonu", devam eden Samsung bu vizyonuna yönelik çalışmalar yapıyor ve gelecek nesillerin ileriye dönük bir teknolojisine hazır olmayı hedefliyor.

Yaratıcı Çocuklar Derneği işbirliğiyle Türkiye'de küresel ölçekte hayata geçirilen Samsung, yıl içinde yedinci kez düzenlenecek olan "Yarına Çöz" bilim yarışması başvuru süreci devam ediyor. Büyük ödül olan 10.000 TL değerindeki hediye çeki ile bu yılki yarışmaya son başvuru tarihi 15 Aralık 2020.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.