Slack, Salesforce’a satıldı! İşte anlaşılan fiyat

Şirketlerin büyümesiyle birlikte çalışanların etkili iletişim kurması önemli hale geldi. Corona virüsü nedeniyle birçok şirket uzaktan çalışan sistemlere döndüğü için bu iletişim daha da kritik hale geldi. Ancak bu pazardaki rekabet de yüksek. Son haberlere göre Slack ve Salesforce satış konusunda anlaştı. Slack'in alacağı bu mali yardım, Microsoft'a karşı elini güçlendirecek.

Facebook kısa süre önce başka bir uygulamayı bünyesine kattı.
Facebook başka bir uygulama aldı
Slack ve Salesforce satış yapmayı kabul etti
Microsoft, Slack gibi büyük şirketlerin olduğu bir pazarda Elbette böyle küçük şirketlerin mücadele etmesi zor. Önceki yıllarda Slack, Microsoft ve Google gibi birçok büyük şirketin satın alma tekliflerini reddetmişti. Slack, Microsoft'u zorba olarak nitelendirdi ve Teams uygulaması ofis uygulamalarıyla birlikte geldiği için rekabet etmenin zor olduğunu söyledi.

Slack, geçen yıl hisselerini düşürmeden önce 19 milyar dolara halka açıldı. Şimdi, Slack ve Salesforce 27,7 milyar dolara satmayı kabul etti. Salesforce CEO'su Marc Benioff, iki şirketin bir araya gelmesiyle mevcut iş akışının tüm yönlerini toplayan kapsamlı bir platform oluşturmak istediklerini belirtti. Benioff açıklamasında, "Salesforce ve Slack, kurumsal yazılımın geleceğini şekillendirecek ve tamamen dijital, her yerde çalışan bir dünyada herkesin çalışma şeklini değiştirecek." Salesforce, bu anlaşma ile Slack'in iletişim araçlarını kendi bulut sistemlerine entegre edecek. Salesforce tarafından geliştirilen ancak çok popüler olmayan Chatter uygulaması geçmişte kalacak. İki taraf arasındaki anlaşmanın 2022 mali yılının ikinci çeyreğinde tamamlanması planlanıyor.

Bunlara da Göz Atın

Google Pixel modelleri nabız ölçebilecek

Google, bu ay Pixel telefonlarda Fit uygulamasına kalp ve solunum hızı monitörleri ekliyor ve bunları gelecekte diğer Android telefonlara da eklemeyi planlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.