Bakan Koca, COVID-19 aşısı için tarihi açıkladı!

Türkiye ve Covidien-19 aşısı, her iki aşı için de yapılması gereken hamleler doğrultusunda kolları sıvadı. Yakın zamanda alınacak yeni tedbirlerle ilgili açıklama yapan Sağlık Bakanı, bu ay da dahil olmak üzere önümüzdeki 5 ay boyunca konuştu. Ülkemizin COVID-19'a karşı aşı geliştiren ülkeler arasında olduğunu daha önce duyurmuştu. Bakan kocası, önümüzdeki yıl mayıs ayında yerli aşı için Pfizer aşısı için yoğun bir şekilde çalıştığını söyledi.
Bakan kocasının zorunlu karantina açıklaması!
Türkiye Covidien-19 aşısı için düğmeye bastı
Aralık ayında en az 10 milyon adet aşı tedarik edileceğini bildiren Dr. Fahrettin Koca, bu sayının 20 milyona çıkarılabileceğini söyledi. Ayrıca gelecek yılın ilk 60 gününde toplam 30 milyon daha fazla aşı (Ocak 2021:20 milyon – Şubat 2021:10 milyon) sağlanacak. 4 ay sonra başlanabileceğini düşünüyor. Bu aşamadan sonra yaygın kullanım dönemi başlayacaktır. Sağlanan aşıların da 11 Aralık 2020 tarihinden sonra sağlık profesyonelleri arasında yaygın olarak kullanılacağı bilgisi arasında yer alan Bakan Koca, Bilim Kurulu'nun bu süreçle ilgili bilgileri paylaşacağını ve riskli gruplara öncelik verileceğini belirtti. Çin menşeli COVID-19 aşıları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bunlara da Göz Atın

Ripple rekor kırdı, yüzde 50’den fazla değer kazandı

Ripple bugün öğleden sonra rekorunu kırdı. Piyasada Altcoin olarak bilinen sanal para, gün içerisinde yüzde 50'nin üzerinde değer kazandı ve Twitter'da gündem oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.