Tesla, Dünyanın En Büyük Süper Şarj İstasyonunu Kaliforniya’da Açtı

Başlattığı elektrikli otomobillerle tanıdığımız Tesla, ABD'nin Kaliforniya eyaletinde dünyanın en büyük şarj istasyonunu açtı. 56 adet süper şarj ünitesi bulunan tesiste ayrıca araç sahiplerinin kullanabileceği bir market ve restoran bulunmaktadır.

CEO'su Elon Musk olan ABD merkezli elektrikli otomobil üreticisi Tesla, süperşarj ağını hızla genişletiyor. Norveç'te 20 ünitelik ve Çin'in Şangay şehrinde 50 üniteye sahip olan şirket, California, Firebaugh'da dünyanın en büyük süperşarj istasyonunu açtı. Bu, Şangay'daki 56 süperşarjlı tesisten bile daha büyük. Süper şarj, Tesla için yeni bir rekor anlamına geliyor. İstasyon, elektrikli otomobil üreticisi için en büyük iki pazarı temsil eden Bay Area ve Los Angeles arasında yer almaktadır.

Tesla'nın filosu her geçen gün büyüyor:

Diğer otomobil üreticilerine göre daha fazla elektrikli otomobil modeli piyasaya süren Tesla filosu her geçen gün büyümeye devam ediyor. Büyüyen bu filoyu desteklemek için şirket, başta servis merkezleri, mobil servis filosu ve şarj istasyonları olmak üzere altyapısını geliştirmeye devam ediyor. . 56 şarj üniteli yeni istasyon, Tesla'nın ortalama süper şarj istasyonundan 6 kat daha büyük. Körfez Bölgesi ile Los Angeles arasında yer alan istasyonda ayrıca müşterilerin kullanabileceği bir market ve restoran bulunuyor. Ayrıca Tesla, hem araçları gölgelemek hem de şarj istasyonuna güç sağlamak için şarj üniteleri üzerine güneş enerjisi panelleri bulunan tenteler yaptı.

Bunlara da Göz Atın

KKTC’nin Yerli Otomobili GÜNSEL, 100 Üretim Personeli Alacak

KKTC'nin ilk yerli elektrikli otomobil üreticisi GÜNSEL, şirketin üretim kapasitesini artırmak için fabrikada çalışacak yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.