Bursa’nın Ünlü İskender Kebapçısında ‘7 Milyon Liralık Vurgun’ İddiası

Bursa'da 150 yıllık iskender kebap restoranının sahipleri, bazı çalışanların müşterilerden kaçak tahsilat yaptığı yönünde şikayet aldı. Bunun üzerine çalışanlar takip edildi ve güvenlik kameraları incelendi. Yöneticiler, çalışanların çeşitli yöntemlerle 12 yılda 7 milyon lira kar elde ettiğini iddia etti.

Bunun üzerine işyerinde 4 bin saatlik güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen polis, yasadışı ödeme yaptığı iddia edilen 12 çalışanı gözaltına aldı. Soruşturma devam ediyor.

Bir müşterinin uyarması üzerine soruşturma ve araştırma sürecine başladıklarını belirten işletme sahibi, "Biletlere bakarken iptalleri fark ettik. Çok fazla iptal edilen sipariş gördük. Açılışta bizden biri müşteriler bizi dostça uyardı. Yıllardır müşteri olduğumuzu söyleyen kişi bizi uyardı, "Sanki orada bir şeyler oluyor." Bunu kardeşimle konuşmamın ertesi günü, ona bir Pencereye baktığımızda manuel hesap Bu önemliydi çünkü manuel olarak da hesaplayamıyorduk.

Her şey bilgisayar sistemi üzerinden yapılıyor. Hemen bizi aradık. O andan itibaren ellerimiz ve ayaklarımız titremeye başladı. aklımızda hiç şüphe yoktu.Sonra iptal edilen biletleri araştırmaya başladık, su ile kapatılan faturalar olduğunu gördük, bir şey silindi, sadece bir su kaldı, tüm bu tür biletleri çıkardık. rakamlar çok büyük. Almos t 80 bin fatura sadece beş yılda iptal edildi. Ek olarak, tek bir faturada birkaç tablo gösterildi. İkisi daha sonra suçlarını itiraf etti. Bazıları 'Bunu 10 yıldır yapıyoruz' dedi. Bazıları 'Biz geldiğimizden beri yapıldı' dedi. Yıkıldık ve perişan olduk. Nasıl anlayamazsın? soranlar var. Bunlar suç örgütü olmanın sonuçlarıdır. Çünkü her noktada her türlü unsurla oynadılar. Hatta pişirme süresi, ağırlığı ve içecekteki stok sayısı ile oynadılar. Bu sadece kasadan fiziksel olarak para çalma meselesi değil. Her noktaya girdiler. Kurbağayı pişirirken soğuk sudan sıcak suya aktarırlar. Soğuk olduğu için ısıyı hissetmiyor. 10 yıldır kurbağa gibi kaynatıldık. Çevremizde ısındık ve ne yazık ki farkına bile varmadık. Bizim gerçekliğimizle oynadılar "

Bunlara da Göz Atın

Almanya ve İtalya’nın Kullanmadığı Milyonlarca Doz Korona Aşısını Stokladığı İddia Edildi

Alman Bild dergisi, Saksonya eyaletine gönderilen 105 bin aşının 90 bininin henüz kullanılmadığını yazdı. İtalya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.