Twitter, Türkiye’deki Devlet Yetkililerin Hesaplarını Etiketleyecek

Twitter, geçtiğimiz Ağustos ayında yalnızca 5 ülkede kullanıma sunduğu bir özelliğin kapsamını genişletiyor. Bu bağlamda, Türkiye'de 17 Şubat'tan itibaren hükümet yetkilileri yaftalanacak ve devlet destekli medya olacak.

2020 yılında kullanıcıları bilgilendirmek için platforma "devlet yetkilisi" ve "devlet destekli medya" olmak üzere iki etiket ekleyen dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, artık bu özelliğini daha fazla ülkeyi kapsayacak şekilde genişletiyor. 'medya kuruluşları ve hükümet yetkilileri.

Twitter'dan yapılan açıklamaya, Türkiye ağırlıklı olarak Kanada, Küba, Ekvador, Mısır, Almanya, Honduras, Endonezya, İran olmak üzere 17 Şubat 2021'e göre Ağustos 2020'de Çin, Fransa, Rusya, İngiltere ve ABD için yayınlanan özellik İtalya, Japonya, Suudi Arabistan, Sırbistan, İspanya, Tayland ve Birleşik Arap BAE'de satışa sunulacak.

Twitter, Türkiye 21 ülkenin devlet başkanına göre etiketlenecek,

Twitter'ın "devlet memuru" veya "devlet destekli medya" etiketi alacakları açıklaması aşağıdaki gibidir:

Özelliğin kullanıma açıldığı ülkelerin cumhurbaşkanları Dışişleri bakanları Kurumsal kuruluşlar Büyükelçiler Resmi sözcüleri Diplomatik liderler Devletin yurt dışında resmi sözcüsü olan üst düzey yetkililer ve kuruluşlar

Bunlara da Göz Atın

Video Paylaşım Platformu Dailymotion, Türkiye’ye Temsilci Atadı

YouTube en önemli alternatif video paylaşım platformlarından biri olan Dailymotion, Türkiye'ye temsilci atama kararı aldı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.