Volvo VNR Electric tanıtıldı! İşte özellikleri

Güvenlik denilince akla gelen ilk otomotiv şirketlerinden biri olan Volvo, geçtiğimiz yıllarda elektrikli araçlar için hedeflerini açıkladı. 2025 yılında elektrikli araç satışlarını yüzde 50'ye çıkaracağını belirten firma, Volvo VNR Electric modelini tanıttı.
Volvo milyonlarca aracı geri çağırıyor! İşte nedeni
Volvo VNR Electric tanıtıldı
Hem otomobil, hem traktör hem de iş makinası pazarında büyük bir paya sahip olan Volvo, elektrikli araçlar konusunda iddialı açıklamalarda bulundu. 2040 yılında satılacak araçların tamamının elektrikli olacağını açıklayan firma, traktör pazarında da bu iddiasını sürdürmeyi hedefliyor.

4×2 ve 6×2 seçenekleri ile satışa sunulacak yeni modelin Kuzey Amerika pazarında yüksek bir alış oranına sahip olacağı düşünülüyor. Modelin Virginia'daki New River Valley Fabrikasında üretilmesi için şimdiden 100 sipariş verildi. Volvo, Low Impact Green Heavy Transport Solutions (LIGHTS) projesi aracılığıyla elektrikli kamyon üretimi için 91 milyon dolar ayırdı. Araç, 5.490 Nm tork ve 455 beygir gücünde bir elektrik motoruyla çalıştırılacak.

264 kWh batarya ile gelecek olan model, 240 km menzile sahip olacak. Ayrıca 150kW DC şarj cihazı ile 70 dakikada yüzde 80 dolum sağlayan hızlı şarj sistemi kullanılacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=_tJS5vqMTtE & amp; feature = emb_title

Bunlara da Göz Atın

Google Pixel modelleri nabız ölçebilecek

Google, bu ay Pixel telefonlarda Fit uygulamasına kalp ve solunum hızı monitörleri ekliyor ve bunları gelecekte diğer Android telefonlara da eklemeyi planlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.