League of Legends’da dünyanın en iyi 16 takımı belli oldu

Dünyanın dört bir yanındaki bölgesel liglerden en iyi takımların yer aldığı 2020 Dünya Şampiyonası heyecanı, 25 Eylül'deki eleme etabı maçlarıyla başladı. Eleme aşamasında aralarında Papara SuperMassive'in de bulunduğu 10 takım yarıştı.

Maç masasının diğer bölümünden yükselen LGD Gaming ile 2020 Dünya Şampiyonası'nda ana sahnede mücadele edecek 16 takım belirlendi. Grup aşaması maçları 3 Ekim – 11 Ekim tarihleri arasında oynanacak.

Takımlar 5 kişilik gruplara ayrıldı. A Grubu lideri ve B Grubu lideri olan Team Liquid, PSG Talon 2020 Dünya Şampiyonası'nda doğrudan ana aşamaya yükseldi. Grubunun son sıralarında yer alan INTZ ve V3 Espor şampiyonaya veda ediyor. Temsilcimiz Papara SuperMassive, Grup A'yı 2 galibiyetle 3. oldu ve Ön Eleme Finallerine yükseldi. Papara SuperMassive, daha önce grup maçlarında mağlup ettiği Ön Eleme Finalleri'nde MAD Lions ile karşı karşıya geldi. Serinin temsilciliğimiz, beş maçın üzerinde oynadı, 3-2 kazandı ve Ön Finallerin bir sonraki turuna yükseldi. Bu galibiyet, küçük bir bölgesel takımın büyük bir bölgesel takıma karşı kazandığı beş maçlık bir galibiyet olarak tarihe geçti. Ön Finallerin ikinci turunda, Papara SuperMassive'in rakibi Unicorns of Love idi. Temsilcimiz bu mücadeleyi galip bırakırsa, ana aşamaya yükselir ve dünyanın en iyi 16 takımından biri olur; ancak Unicorns of Love seriyi 3-0 kazandı ve son 16 oldu. Papara SuperMassive'in 2020 Dünya Şampiyonası macerası bu şekilde sona erdi.

Bunlara da Göz Atın

Mutasyon geçiren koronavirüs çocuklar arasında daha hızlı mı yayılıyor?

Bilim adamları, koronovirüs mutasyonundan kaynaklanan yeni varyantın çocuklar arasında daha kolay yayılma olasılığını araştırıyor. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.