Twitter’dan sesli sohbetler için satın alma hamlesi

Twitter, sesli sohbetlere odaklanan bir özellik olan Spaces'ı test ediyor. Sonrasında bu özelliği geliştirme çalışmalarına devam eden Twitter, 2016 yılından bu yana hem iOS hem de Android sürümleri bulunan Breaker adlı podcast uygulamasını satın aldı. Bu satın alma hamlesi ile Twitter, sesli sohbet odası için büyük adımlar atmaya hazırlanıyor.
Twitter sesli sohbet odası Spaces'ı test ediyor
Twitter sesli sohbetler için bir podcast uygulaması satın aldı
Twitter'da açıklanan bu haberde, Breaker'ın kurucu ortağı Leah Culver, Twitter'ın Spaces özelliğini geliştirmeye yardımcı olmaktan heyecan duyduğunu yazdı.

İş haberlerinde, @TwitterSpaces oluşturmaya yardımcı olmak için Twitter'a katılıyorum! ? @breaker'ı çok özlesem de, sesli sohbetlerin geleceğini yaratmaya yardımcı olacağım için çok heyecanlıyım. https://t.co/0Y8fkbCIFm
— Leah Culver (@leahculver) 4 Ocak 2021

Culver, Twitter'da "sesli sohbetlerin geleceğini yaratmaya yardımcı olmaktan heyecan duyduğunu" yazdı. CEO Erik Berlin, şirketin blogunda paylaştığı makalede, "Sesli iletişim konusunda gerçekten tutkuluyuz ve Twitter'ın her yerinden insanlar için halka açık sohbeti kolaylaştırmanın yollarından ilham alıyoruz. Breaker 15 Ocak'ta kapandı. Mevcut aboneliklerin diğer servislere nasıl aktarılacağı yazıda tek tek anlatılıyor.

Bunlara da Göz Atın

Facebook aşı karşıtı gönderiler için harekete geçti

Facebook, koronavirüs aşıları hakkında yanıltıcı bilgiler yayan kişiler için harekete geçti. Şirket, sahte aşı bilgilerini platformlarında yasaklayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.