Xiaomi, RAMDISK ile oyun performansını katlayacak

Akıllı telefon pazarının öne çıkan markalarından Xiaomi, mobil oyunlarda daha yüksek performans sağlayacak bir teknoloji tanıttı. Xiaomi, RAMDISK teknolojisi ile akıllı telefonlarının oyun performansını artıracak.
En iyi Android Xiaomi Mi 10 Ultra incelemesi!
Xiaomi'nin oyun performansını artıran RAMDISK teknolojisi!
Mobil oyunların ve akıllı telefonların her geçen gün geliştiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Özellikle son zamanlarda akıllı telefonların RAM kapasitesi 16 GB seviyelerine ulaştı. Xiaomi ayrıca akıllı telefonların oyun performansını artırmak için bu RAM kapasitelerinden daha fazla yararlanacak bir teknoloji tanıttı. Çinli şirket, akıllı telefonları için bugün bilgisayarlarda kullanılan bir teknolojiyi kullanacak. Xiaomi, RAM'in bir kısmını RAMDISK teknolojisi ile sanal depolama olarak ayıracak. Bu sayede oyunlardan daha yüksek performans elde edilebilir.

Bu performans artışını daha somut olarak anlatmak gerekirse; Xiaomi Mi 10 Ultra, LPDDR5 RAM ve UFC 3.1 dahili depolamayı kullanır. LPDDR5 RAM 44 GB / sn hıza sahipken, UFS 3.1'in okuma hızı 1700 MB / sn ve yazma hızı 750 MB / sn'dir. Bu nedenle, RAM'e kurulu bir oyunda performansta ciddi bir artış görebiliriz.

RAMDISK teknolojisi şu anda şirket tarafından Xiaomi Mi 10 Ultra kullanıcılarına sunulmaktadır. Bu teknolojiye erişmek için kullanıcılar; 'Oyun merkezi' uygulamasında 'hızlı yükleme' bölümüne gidip 'oyun deneme' moduna girmesi gerekiyor.

Bunlara da Göz Atın

Zynga Oyunları PC ve Konsollara Geliyor: Zynga, Echtra Games’i Satın Aldığını Duyurdu

Zynga'nın platformlar arası oyun geliştirme çabalarında önemli bir gelişme oldu. ABD oyun şirketi, Echtra Games'i …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.