Sony, Muzu Dahi PlayStation Kontrolcüsü Yapabilecek Yöntemin Patentini Aldı

Yeni keşfedilen bir patente göre Sony, her nesneyi bir PlayStation denetleyicisi haline getirebilecek bir yöntem geliştiriyor. Henüz bu yöntemin gerçek dünyada yer alıp almayacağını bilmesek de fikir oldukça heyecan verici.

Sony'nin piyasaya sürdüğü her yeni PlayStation oyun konsoluyla birlikte, oyunculara yeni bir kontrol cihazı da sunuyor. Ancak daha fazla oyun denetleyicisine sahip olmak isteyen oyuncular için büyük bir engel var:Para. PlayStation denetleyicileri fiyat etiketlerinden zarar görebilir. Sony tarafından bu soruna sadece PlayStation kullanıcıları için değil tüm konsol ve PC kullanıcıları için ilginç bir çözüm önerildi. Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisinde keşfedilen yeni bir patente göre, şirket aldığınız her ürünü bir kontrolöre dönüştürmeyi hedefliyor.

Her nesne bir PlayStation denetleyicisi olabilir:

Patentteki açıklamaya göre Sony, pasif nesneyi bir denetleyiciye dönüştürecek "bir kullanıcı tarafından tutulan" bir yöntem geliştirdi. Yöntem, tutulan nesneye otomatik olarak sanal anahtarlar atayacaktır. Yöntemin en net açıklaması patentte yukarıda görebileceğiniz görseldedir. Muz tutan bir kullanıcı bu muzu kontrolör olarak kullanabilecektir. Peki Sony neden böyle bir yöntem geliştiriyor? Yine, patentteki açıklamaya göre şirket, "bir kullanıcının, bir video oyunu çevre birimi olarak pahalı olmayan, basit, elektronik olmayan bir cihazı kullanabilmesinin arzu edileceğine" inanmaktadır. Yani ileride oyuncuların ellerine aldıkları herhangi bir nesne ile oynamak isteyecekleri belirtiliyor.

Bunlara da Göz Atın

Steam’e Yeni Bir Türk Yapımı VR Oyun Geliyor: ‘Naau: The Lost Eye’

Steam, 25 Şubat'ta yepyeni bir VR oyununa ev sahipliği yapacak. Bağımsız Türk geliştiriciler tarafından geliştirilen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.