Zynga Oyunları PC ve Konsollara Geliyor: Zynga, Echtra Games’i Satın Aldığını Duyurdu

Zynga'nın platformlar arası oyun geliştirme çabalarında önemli bir gelişme oldu. ABD oyun şirketi, Echtra Games'i satın aldığını duyurdu.

ABD merkezli video oyun şirketi Zynga, 2016 yılında Max Schaefer ve ekibi tarafından kurulan oyun stüdyosu, Torchlight III'ün geliştiricisi ve Diablo, Diablo II, The gibi popüler oyunların geliştirme sürecine yardımcı olan Echtra Games'i satın aldığını duyurdu. Sims 4.

Echtra Games şimdiye kadar dünyaca ünlü bir AAA oyunu yayınlamamış olsa da, şirketin Unreal Engine oyun motoruna dayanan çapraz platform geliştirici araçları ve teknolojileri, stüdyonun Zynga'nın çapraz platform oyun geliştirme hedeflerinde önemli bir yer kazanmasını sağlıyor.

Echtra Games Zynga için platformlar arası bir RPG oyunu geliştirecek

Echtra Games'in Zynga çatısı altında uygulayacağı ilk proje, başka bir Zynga oyun stüdyosu olan Echtra Games ile bir araya getirilecek bir çapraz platform RPG oyunu olacak. Söz konusu satın alma ile Zynga çatısı altında Echtra Games'in dokunduğu tüm projelerin çapraz platform yapısına sahip olacağını öngörebiliriz.

Uzman olduğunu ifade eden Zynga CEO'su Frank Gibeau, satın almanın bazı popüler Zynga oyunlarının PC ve konsollara taşınmasında son derece etkili olacağını belirtti.

Bunlara da Göz Atın

Steam’e Yeni Bir Türk Yapımı VR Oyun Geliyor: ‘Naau: The Lost Eye’

Steam, 25 Şubat'ta yepyeni bir VR oyununa ev sahipliği yapacak. Bağımsız Türk geliştiriciler tarafından geliştirilen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.