Apple, Scout FM podcast uygulamasını satın aldı

Podcast deneyimini iyileştirmeye devam etmek isteyen Apple, Bloomberg'e göre bu yılın başlarında Scout FM podcast uygulamasını satın aldı.
Spotify, podcast için dinleyici odaklı bir yenilik getirdi
Apple, Scout FM podcast uygulamasını satın aldı
Scout FM web sitesi satın alma işleminden sonra kapatıldı, ancak iPhone'lar, Android cihazlar ve Amazon akıllı hoparlörler üzerinde bir uygulama olarak hala mevcut. Scout FM bir radyo istasyonuna benziyordu, ancak aynı zamanda podcast deneyimini geliştirmek için çeşitli konuları kapsayan podcast istasyonları oluşturdu. Hem iOS hem de Android'de popüler bir uygulama olan Scout FM, podcast'leri daha sindirilebilir bir formatta sundu. Apple'ın Podcast'i gibi uygulamalar dinleyicilerin şovları seçmesini gerektirirken, Scout FM'in karasal radyo programlamasına benzer bir sistemde özel olarak seçilmiş içeriğe sahip kanalları vardı.

Apple'ın rakibi Spotify, podcast alanına önemli yatırımlar yapıyor ve bu da Apple'ın rekabet etmesini sağlıyor. teşvik eder. Apple, Podcast uygulamasına özel orijinal podcast içeriği aracılığıyla podcast tekliflerini iyileştirmeyi planlıyor. Apple ayrıca bazı orijinal televizyon ve film içeriklerinden ses yan ürünleri oluşturmayı planlıyor, ancak aynı zamanda gelecekteki Apple TV + şovlarına bağlanabilecek orijinal podcast programları da satın almayı planlıyor.

Bunlara da Göz Atın

Ripple rekor kırdı, yüzde 50’den fazla değer kazandı

Ripple bugün öğleden sonra rekorunu kırdı. Piyasada Altcoin olarak bilinen sanal para, gün içerisinde yüzde 50'nin üzerinde değer kazandı ve Twitter'da gündem oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.