Boston Dynamics rekor fiyatla Hyundai’ye satıldı

Hyundai, robot köpeği ile dikkat çeken Boston Dynamics firmasını 921 milyon dolara satın aldığını açıkladı. İlk olarak geçen hafta iddia olarak ortaya çıkan bu haber bugün resmiyet kazandı. Hyundai, robotik alanında oldukça başarılı çalışmalara imza atan Boston Dynamics'i bünyesine katarak şaşırttı. Çünkü bu satın alma işleminin neden yapıldığı tam olarak bilinmemektedir.
Hyundai, otonom sürüş sistemi için Nvidia ile anlaştı
Boston Dynamics, üç yılda ikinci kez el değiştirdi
Boston Dynamics, ilk olarak 2013 yılında Google tarafından satın alındı. Tarihler 2017 yılını gösterdiğinde, SoftBank çatısı altında yer alan Boston Dynamics, 2020'nin son ayında Hyundai'ye katıldı. Şirketin ünlü olduğu robot köpek Spot, geçen yıl sınırlı sayıda üretildi. Az sayıda kişiye ulaşan Spot, Hyundai altında daha fazla kullanıcıya ulaşabilir mi? Bu sorunun cevabı önümüzdeki aylarda cevap bulabilir. Hyundai'nin ayrıca Handle ve Atlas adlı endüstriyel robotları var.

Bugün Hyundai sadece otomotiv sektöründe değil, zaman zaman farklı alanlardaki yatırımlarıyla da tanınıyor. Bu satın alma ile robotik alanına giren firmanın bir sonraki hamlesi merakla bekleniyor.

Bunlara da Göz Atın

Ripple rekor kırdı, yüzde 50’den fazla değer kazandı

Ripple bugün öğleden sonra rekorunu kırdı. Piyasada Altcoin olarak bilinen sanal para, gün içerisinde yüzde 50'nin üzerinde değer kazandı ve Twitter'da gündem oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.