Bakan Varank, 50 Milyar Doların Ülkede Kalacağı Destek Projesini Açıkladı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, "Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi" kapsamında yerli üretimi sağlamak veya üretim kapasitesini artırmak için desteklenecek ürünlerin listesini açıkladı.

Orta-yüksek ve yüksek teknoloji seviyeli, katma değerli üretimi artırmayı hedefleyen "Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi" kapsamında, 7 odak sektörde yerli üretimi sağlamak veya üretim kapasitesini artırmak için desteklenecek ürünler listesi yayınlandı. .

Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi ve yüksek teknolojili sektörler kapsamında orta-yüksek; Kimya, bilgisayar-elektronik optik, makine, eczane, elektrikli cihazlar, ulaşım araçları ve tıbbi cihazlar. Cari açığın 36 kaleminden diğer sektörlerin 50 milyar doları aşan ilavesi ile Türkiye'de kalması bekleniyor.

ülkede 50 milyar dolarda kalacak:Göremezsiniz buradaki bağlantıya tıklayın

Paylaşım. Twitter hesabından

hakkında açıklama yaptı. Konu Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank "Teknoloji düzeyinde net yüksek veya yoğun dış ticaret sağladığımız 919 ürün yatırımı yerel imkan ve kabiliyet yaratacak, Teknoloji Temelli Sanayi Hareketleri Programı çerçevesinde destekliyoruz."

'dan bir ifadeye göre Bakanlık, Türkiye'de hedeflenen katma değerli üretimi artıracak, 11 Kalkınma Planı'nda belirlenen orta-yüksek ve yüksek teknoloji düzeyinde odak sektörlerde 51 milyar dolarlık cari açığın azaltılması ve yerli üretimin veya artışının sağlanması hedefleniyor. bu alanlarda üretim kapasitesi.

Listeler, dış ticaret verileri, küresel rekabet koşulları, yerel ve küresel talep eğilimi, yerli üretim yetkinliği ve kapasitesi, sn Etik ve sektörler arası teknolojik gelişme gibi kriterler dikkate alınarak belirlenmiştir.

Ürünler, sektöre özel dinamikler dikkate alınarak farklı seviyelerde, ürün kalitelerinde veya kullanılan teknolojilerde ürün kodları olarak tanımlanabilir.

Bunlara da Göz Atın

Mobil Uygulama Şirketi AppLovin, Adjust’ı 1 Milyar Dolara Satın Alacak

Mobil uygulama pazarlama platformu AppLovin, satın aldığı şirketlere Berlin merkezli Adjust'ı ekledi. Uygulamaların performansını ölçen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.