COVID-19 salgınının topluma etkileri çevrim içi tartışılıyor

Yaklaşık bir yıldır ortalıkta dolaşan koronavirüs salgını tüm dünyayı derinden etkiledi ve uzun vadede kalıcı olması muhtemel değişikliklere neden oldu. Salgının bugünkü ve gelecekteki etkileri TÜBİTAK bünyesinde tartışılıyor.

Kısa sürede başlayacak olan etkinlik TÜBİTAK YouTube kanalından canlı olarak yayınlanacak. Etkinliğin konusu, kurum tarafından desteklenen ilgili projelerin ilk sonuçlarının tartışılmasıdır.

COVID-19 ve Toplum:Pandeminin Sosyal, Beşeri ve Ekonomik Etkileri, Sorunlar ve Çözümleri başlığı altında salgının bugünkü ve gelecekteki etkileri sosyal ve beşeri bilimler, süreçler ve kaynaklar perspektifinden incelenecek ve daha çok toplam Etkili planlama ve yönetim için 97 proje desteklenmiştir.

Desteklenen projelerle elde edilen bulgular, ulaşılan hedefler ve beklenen katkıların paylaşılacağı etkinlik 5 salonda yayınlanacak. Saat 10:00'dan itibaren TÜBİTAK Başkanı Hasan MANDAL ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa VARANK Feza Gürsey Ana Salon'da açılacak. Toplamda 2 gün sürecek etkinliğin program ve kanal bağlantısı aşağıdaki gibidir:

TÜBİTAK YouTube kanalı

TÜBİTAK Program Sayfası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.